Let balonem Znojmo (Jihomoravský kraj)

Krátké představení letu balonem nad Znojmem

Let balonem Znojmo je ideálním způsobem jak poznat toto krásné město v Jihomoravském kraji. Létá se zde v koši pro 5 až 6 osob, popřípadě větším koši a to po dobu jedné hodiny. Záleží však na povětrnostních podmínkách. Za příznivého počasí a viditelnosti si užijete krásný výhled na město a jeho zajímavé okolí. O tom ale až v následujících řádcích. Teď zpátky k průběhu letu. Vše začíná přípravou balónu, které se účastní všichni. Následuje let, přistání, křest prvoletců a kompletní sbalení balónu a vybavení. Poté jsou všichni účastníci převezeni na místo vzletu. Dobrou zprávou je, že se létá téměř po celý rok. Nejčastěji od dubna do října. Dále o letu balonem Znojmo


Co z koše balónu pravděpodobně uvidíte?

Vyhlídkový let balonem Znojmo

Z koše balónu si užijete výhled na celé Znojmo a jeho zajímavá místa. Nejzajímavějším místem je určitě Znojemský hrad spolu s rotundou sv. Kateřiny. Pod tímto místem se nachází krásné kaskády až k řece Dyji, která zde protéká a plní nedalekou vodní nádrž. Na opačném břehu řeky pak spatříte Kraví horu a o něco dále velký železniční viadukt. Nad městem budete moci obdivovat zachovalé hradby a věže. Těmi jsou například Nová, Prašná a Střelniční věž. U posledně zmiňované se nachází Husovy sady. Přehlédnout také nemůžete zajímavé církevní stavby. Těmi jsou například chrám sv. Mikuláše, Dominikánský kostel Povýšení sv. Kříže a kostel sv. Michala. V okolí města si pak užijete pohledy na národní park Podýjí, který je známý tím, že se zde na Dyji nacházelo hned několik vodních mlýnů.


V Jihomoravském kraji probíhají další lety na těchto místech:

V Jihomoravském kraji máte na výběr až 12 startovacích míst. Jde o jeden z nejvíce zastoupených krajů. Na výběr tak máte lety vyhlídkovým balónem nad velkými i malými městy či jinak zajímavými místy. Například nad Bítovem, kde se nachází krásný hrad nebo nad Pálavou. Tam můžete za letu obdivovat různorodou krajinu a četné vinice. Kde všude se můžete v tomto kraji proletět?

Brno | Bítov | Boskovice | Blansko | Břeclav | Hodonín | Lednice | Letovice | Mikulov | Pálava | Rájec-Jestřebí


Chcete trochu ušetřit nebo letět sami?

Chcete trochu ušetřit nebo vzít s sebou více osob? nabízí se volba letu ve velkém koši pro 13 až 24 osob. Úspora není nikterak velká, ale každá koruna se počítá. Chcete naopak letět balónem sami? I tato varianta je možná a to pro dvě až 10 osob privátního letu balónem. Levněji můžete po většinu roku pořídit soukromý let až pro 8 osob přímo u provozovatele Zazitky.cz.

Let balonem Znojmo - Chrám sv. Mikuláše
Chrám sv. Mikuláše a na pravé straně železniční viadukt nad Dyjí – Let balonem Znojmo

Jaké jsou ohlasy na lety balónem?

Děkuji celému týmu, který let realizoval…Profesionální, pohodový a milý přístup.. Nádherný zážitek, který bych ráda zopakovala:-) a vřele to doporučuji všem co znám;-) Jana V., hodnocení: 5/5

Číst více recenzí na Adrop.cz

Více informací o letu, ceně a termínech: