Let balonem Znojmo (Jihomoravský kraj)

Krátké představení letu balonem nad Znojmem

Let balonem Znojmo je ideálním způsobem jak poznat toto krásné město v Jihomoravském kraji. Létá se zde v koši pro 5 až 6 osob, popřípadě větším koši a to po dobu jedné hodiny. Záleží však na povětrnostních podmínkách. Za příznivého počasí a viditelnosti si užijete krásný výhled na město a jeho zajímavé okolí. O tom ale až v následujících řádcích. Teď zpátky k průběhu letu. Vše začíná přípravou balónu, které se účastní všichni. Následuje let, přistání, křest prvoletců a kompletní sbalení balónu a vybavení. Poté jsou všichni účastníci převezeni na místo vzletu. Dobrou zprávou je, že se létá téměř po celý rok. Nejčastěji od dubna do října. Dále o letu balonem Znojmo


Co z koše balónu pravděpodobně uvidíte?

Vyhlídkový let balonem Znojmo

Z koše balónu si užijete výhled na celé Znojmo a jeho zajímavá místa. Nejzajímavějším místem je určitě Znojemský hrad spolu s rotundou sv. Kateřiny. Pod tímto místem se nachází krásné kaskády až k řece Dyji, která zde protéká a plní nedalekou vodní nádrž. Na opačném břehu řeky pak spatříte Kraví horu a o něco dále velký železniční viadukt. Nad městem budete moci obdivovat zachovalé hradby a věže. Těmi jsou například Nová, Prašná a Střelniční věž. U posledně zmiňované se nachází Husovy sady. Přehlédnout také nemůžete zajímavé církevní stavby. Těmi jsou například chrám sv. Mikuláše, Dominikánský kostel Povýšení sv. Kříže a kostel sv. Michala. V okolí města si pak užijete pohledy na národní park Podýjí, který je známý tím, že se zde na Dyji nacházelo hned několik vodních mlýnů.


V Jihomoravském kraji probíhají další lety na těchto místech:

V Jihomoravském kraji máte na výběr až 12 startovacích míst. Jde o jeden z nejvíce zastoupených krajů. Na výběr tak máte lety vyhlídkovým balónem nad velkými i malými městy či jinak zajímavými místy. Například nad Bítovem, kde se nachází krásný hrad nebo nad Pálavou. Tam můžete za letu obdivovat různorodou krajinu a četné vinice. Kde všude se můžete v tomto kraji proletět?

Brno | Bítov | Boskovice | Blansko | Břeclav | Hodonín | Lednice | Letovice | Mikulov | Pálava | Rájec-Jestřebí


Chcete trochu ušetřit nebo letět sami?

Chcete trochu ušetřit nebo vzít s sebou více osob? nabízí se volba letu ve velkém koši pro 13 až 24 osob. Úspora není nikterak velká, ale každá koruna se počítá. Chcete naopak letět balónem sami? I tato varianta je možná a to pro dvě až 10 osob privátního letu balónem. Levněji můžete po většinu roku pořídit soukromý let až pro 8 osob přímo u provozovatele Zazitky.cz.

Let balonem Znojmo - Chrám sv. Mikuláše
Chrám sv. Mikuláše a na pravé straně železniční viadukt nad Dyjí – Let balonem Znojmo

Jaké jsou ohlasy na lety balónem?

Bylo úžasné, zážitek stal za to. Pilot naprostý profesionál. Počasí vyšlo skvěle, let probíhal klidně, přistání na 1. Jsem nadšená. Michaela J., hodnocení: 5/5

Číst více recenzí na Adrop.cz

Více informací o letu, ceně a termínech: