Let historickým balonem Rájec-Jestřebí (Jihomoravský kraj)

Jak probíhá let balonem nad Rájcem-Jestřebí

Let balonem Rájec-Jestřebí probíhá v historicky vyhlížejícím balonu s pilotem oblečeným v dobovém oblečení. Nemusíte se bát balon je maximálně bezpečný,nejde o žádnou relikvii. Jde o balon s košem pro 3 až 5 osob. Samozřejmě je připravena i varianta soukromého letu ve dvou. Samotný let probíhá 2 až 4 hodiny s tím, že je možné vystoupat až do výšky 300 metrů nad zemí odkud je už krásný výhled do širokého okolí. O tom ale více v dalším odstavci. Po vyhlídkovém letu následuje bezpečné přistání. Prvoletci jsou pokřtěni do šlechtického stavu a následně jsou všichni účastníci převezeni na místo vzletu. O vše je a bude postaráno 🙂 Zjistit více o letu balonem


Co u koše pod sebou nad Rájcem-Jestřebí zahlédnete?

Let balonem Rájec-Jestřebí

Z koše vyhlídkového balonu nad Rájcem-Jestřebí určitě nepřehlédnete krásný zámek Rájec nad Svitavou s přilehlým parkem a malým rybníčkem. Nedaleko od zámku je k zahlédnutí kostel Všech svatých a kaple sv. Anny. To jsou rozhodně nejzajímavější místa z centra města.

Z okolí pak doporučujeme dívat se na západ od města po Spešovské rozhledně, která je paradoxně tak trochu pod kopcem. Stejným směrem se nachází i město Černá Hora známé díky svému stejnojmennému pivovaru, který v současnosti spadá pod skupinu Lobkowicz. Jižně od města pravděpodobně zahlédnete Blansko a začátek Moravského krasu, kde se nachází známá propast Macocha. Severně od města možná uvidíte část města Boskovice.


Let balonem v Jihomoravském kraji

Jihomoravský kraj je vyhlídkovými lety bohatě zastoupen. Mezi nejoblíbenější patří let balonem nad Brnem a vyhlídkový let nad krásnou Pálavou. Opomenout nesmíme ani další lety historickým balonem a to v Boskovicích, Letovicích a Blansku. Ať vyberete cokoli, určitě chybu neuděláte. Každé místo má svoje kouzlo, poznejte ho trochu jinak, z ptačí perspektivy.


Let balonem Rájec-Jestřebí – více informací o letu, ceně a termínech: