Let balonem Lednice (Jihomoravský kraj)

Krátké představení letu balonem nad Lednicí

Let balonem Lednice je tím pravým zážitkem, na který se vzpomíná celý život. A to vůbec nepřeháníme. Lednicko-Valtický areál je pro svou unikátnost zapsán do Seznamu světového dědictví UNESCO. Nabízí totiž nevšední množství kulturních, historických a přírodních prvků, jejichž kouzlo si právě nejvíc vychutnáte z koše horkovzdušného balonu. V něm může letět 5 až 6 osob, popřípadě i více takže se o neobyčejný zážitek můžete podělit i se svými blízkými. Co můžete vidět? Dokonalý komponovaný park, jehož hlavní dominantou je mimo krásného lednického zámku a jeho skleníků především slavný Minaret – jediná rozhlednu tohoto typu u nás. Co vše je z koše balónu vidět? Dozvíte se o pár řádků níže. Celý balonový zážitek bude trvat 3 až 4 hodiny, z toho hodinu pak samotný let. Zbylou část vyplníte zábavnou účastí při přípravě i ukončení letu. Dozvědět se tak můžete všechno, co vás o balonářství zajímá. O letu balonem Lednice


Co z koše balónu pravděpodobně uvidíte?

Let balonem Lednice

Z koše horkovzdušného balónu toho nad Lednicí a jejím okolí můžete zahlédnout opravdu mnoho. Například staré vlakové nádraží, tři rybníky – Hlohovecký, Prostřední, Mlýnský rybník a hlavně nádherný zámek Lednice. K němu naleží i zámecká zahrada s benátskou kašnou a se zámeckým skleníkem. Severně se pak rozléhá Lednicko-Valtický areál ve kterém spatříte zámecký rybník. Krásný pohled je zde na unikátní akvadukt a minaret. Pokud budete sledovat trasu řeky Stará Dyje spatříte také Janův hrad a popřípadě jižně Lovecký zámeček. V okolí pak západním směrem se můžete pokochat pohledem na CHKO Pálava.


Pro zajímavost: Díky unikátnímu propojení stavebních památek s okolní člověkem formovanou přírodou byl v roce 1996 celý lednicko-valtický areál zapsán do Seznamu světového dědictví UNESCO.

Zdroj: www.zamek-lednice.com

V Jihomoravském kraji probíhají další lety na těchto místech:

V Jihomoravském kraji máte na výběr až 12 startovacích míst. Jde o jeden z nejvíce zastoupených krajů. Na výběr tak máte lety vyhlídkovým balónem nad velkými i malými městy či jinak zajímavými místy. Například nad Bítovem, kde se nachází krásný hrad nebo nad Pálavou. Tam můžete za letu obdivovat různorodou krajinu a četné vinice. Kde všude se můžete v tomto kraji proletět?

Brno | Bítov | Boskovice | Blansko | Břeclav | Hodonín | Letovice | Mikulov | Pálava | Rájec-Jestřebí | Znojmo


Chcete trochu ušetřit nebo letět sami?

Chcete trochu ušetřit nebo vzít s sebou více osob? nabízí se volba letu ve velkém koši pro 13 až 24 osob. Úspora není nikterak velká, ale každá koruna se počítá. Chcete naopak letět balónem sami? I tato varianta je možná a to pro dvě až 10 osob privátního letu balónem. Levněji můžete po většinu roku pořídit soukromý let až pro 8 osob přímo u provozovatele Zazitky.cz.


Jaké jsou ohlasy na lety balónem?

Vše proběhlo jak mělo, skvělá komunikace i organizace. Vše proběhlo hladce, vtipný byl i křest nových vzduchoplavců. Andrea D., hodnocení: 5/5

Bylo to super. Zdeněk P., hodnocení: 5/5

Číst více recenzí na Adrop.cz

Více informací o letu, ceně a termínech: