Let historickým balonem Blansko (Jihomoravský kraj)

Jaký je průběh letu balonem nad Blanskem

Let balonem Blansko probíhá v historicky vyhlížejícím balonu s pilotem v dobovém oblečení. Tento balon je však zpracováním a kvalitou obdobný ostatním vyhlídkovým balonům. V Blansku se létá v koši pro 3 až 5 osob a to ve výšce 50 až 300 metrů což už slibuje opravdu pěkný výhled. Co pravděpodobně z koše vyhlídkového balonu uvidíte se dozvíte o několik řádků níže. Teď ale zpět k průběhu letu balonem v Blansku. Vše začíná přípravou balonu na startovacím místě, který určuje pilot předem, následuje krátká instruktáž a poté samotný let. Po hladkém přistání následuje křest prvoletců a transport na místo vzletu. Nemusíte tak složitě řešit dopravu, o vše je pilotem a jeho kolegy postaráno.


Co z koše vyhlídkového balonu nad Blanskem uvidíte?

Let balonem Blansko

Z koše vyhlídkového balonu uvidíte zajímavá místa Blanska a jeho okolí. Z centra města zmíníme kostel svatého Martina, zámek Blansko a přilehlý park nebo Ježkův vlečkový most. Ten je památkou po vlečce do Ježkovy továrny, která vyráběla zemědělské stroje a ve své největší slávě zaměstnávala až 600 lidí.

Z okolí určitě nesmíme opomenout Moravský kras. Tam kromě propasti Macocha uvidíte krásný větrný mlýn Rudice u stejnojmenného kaolinového dolu nebo sakrální kapli svaté Barbory. Z okolních měst na severu možná zahlédnete Černou Horu a Letovice, na jihu pak Brno.


Vyhlídkové lety balonem v Jihomoravském kraji

Vyhlídkové lety balonem v Jihomoravském kraji jsou četně zastoupené. Proletět se balonem můžete v malém koši pro 4 až 8 osob nad Brnem nebo nad krásnou Pálavou. Druhou možností je let v historickém balonu a to Boskovicích, Letovicích nebo Rájci-Jestřebí. Jihomoravský kraj patří mezi nejvíce „balonářsky“ zastoupené kraje. Pokud bychom Vám měli jedno místo z kraje doporučit, tak je to bezesporu let balonem Pálava.


Let balonem Blansko – více informací o letu balonem Blansko, ceně a termínech: