Let balonem Pálava (Jihomoravský kraj)

Krátce o letu vyhlídkovým balónem nad Pálavou

Let balonem Pálava patří mezi jednu z nejvyhledávanějších tras v nabídce. Ikonická oblast jižní Moravy je charakteristická nejen nekonečnými lány pečlivě upravených vinohradů, ale také samotnými pálavskými kopci s Dívčím hradem a Sirotčím hrádkem. Zvlášť působivý je pak přelet v blízkosti uměle zatopené Novomlýnské vodní nádrže, uprostřed níž se nachází Kostel svatého Linharta a stále ještě nad hladinu vykukuje mnoho stromů. Celá oblast je CHKO a díky tomu si zachovává svůj nezaměnitelný půvab. Z balonu můžete vidět i známé historické město Mikulov, Horní a Dolní Věstonice (známe díky Věstonické Venuši) či Pavlov a dohlédnete jistě i do sousedního Rakouska. Celý let je jako stvořený pro romantický zážitek nebo cestu za poznáním. Proto jej nabízíme v různých variantách i pro skupinové lety třeba 13 nebo až 24 lidí. Na zážitkový let se můžete těšit téměř kdykoli v roce, i když nejhezčí je v období od dubna do října. Více o letu balonem Pálava


Let historickým balonem nad Pálavou

Let historickým balonem nad Pálavou

Za zvážení rozhodně stojí let historickým balonem, který Vás přenese do dob minulých. Vyhlídkové lety tímto historickým balonem v Boskovicích, Letovicích, Blansku a Rájci-Jestřebí.


Co z balónu nad Pálavou a okolím pravděpodobně uvidíte?

Vyhlídkový let nad vinicemi v Pálavě

Z koše vyhlídkového balonu uvidíte a poznáte krásy Pálavy. Které to jsou? Například Novomlýnské vodní nádrže, které jsou největší vodní plochou na Moravě nebo nedaleký Pavlovský vrch se skalním útvarem Děvín-kotel-Soutěska. Dalším zajímavým přírodním útvarem je Růžový vrch a kočičí kámen. Opomenout také nesmíme zámek Mikulov nebo dominantu Mikulova Svatý kopeček s křížovou cestou. Za ním západně spatříte Lednicko-valtický areál s krásným zámkem Lednice a zámeckým rybníkem, akvaduktem, minaretem a Maurskou vodárnou. Pálava nabízí asi nejhezčí přírodní výhledy z koše balonu v naší nabídce. Každé místo má to své, ale vyhlídkový let balonem nad Pálavou je úplně někde jinde. Poznejte její krásy pohledem shora i vy díky letu balonem!


Let balonem v Jihomoravském kraji:

V Jihomoravském kraji máte na výběr až 12 startovacích míst. Jde o jeden z nejvíce zastoupených krajů. Na výběr tak máte lety vyhlídkovým balónem nad velkými i malými městy či jinak zajímavými místy. Například nad Bítovem, kde se nachází krásný hrad nebo nad Pálavou. Tam můžete za letu obdivovat různorodou krajinu a četné vinice. Kde všude se můžete v tomto kraji proletět?

Brno | Bítov | Boskovice | Blansko | Břeclav | Hodonín | Lednice | Letovice | Mikulov | Rájec-Jestřebí | Znojmo


Jaké jsou ohlasy na lety balónem?

Bylo úžasné, zážitek stal za to. Pilot naprostý profesionál. Počasí vyšlo skvěle, let probíhal klidně, přistání na 1. Jsem nadšená. Michaela J., hodnocení: 5/5

Číst více recenzí na Adrop.cz

Více informací o letu, cenu a termínech: