Let balonem Boskovice (Jihomoravský kraj)

Krátké představení průběhu letu balonem nad Boskovicemi

Let balonem Boskovice je parádním způsobem jak poznat toto zajímavé místo v Jihomoravském kraji. Létá se zde v koši pro 5 až 6 osob, popřípadě větším a to zhruba jednu hodinu, dle povětrnostních podmínek. Díky tomu se Vám naskytne nádherný výhled hned na mnoho míst v okolí. Jaká to jsou? Dozvíte se o pár řádků níže. Nad Boskovicemi se létá téměř celoročně avšak nejčastěji od dubna do října. Po přistání jsou všichni účastníci pokřtěni (prvoletci) a převezeni na místo vzletu, nemusíte tak složitě řešit dopravu. O vše se postará pilot horkovzdušného balónu a jeho kolegové. Více o letu balonem Boskovice


Let historickým balonem nad Pálavou

Let historickým balonem nad Boskovicemi

Probíhá v historicky vyhlížejícím, ale zcela bezpečným balonem díky kterému se částečně vrátíte do dob minulých. Zpestřením celého zážitku jsou piloti oblečení v dobovém oblečení. Nebojte se jich na cokoli zeptat, rádi se o balonovém létání rozpovídají! Z koše tohoto historického balonu poznáte krásy města Boskovic a okolí, ve výšce od 150 metrů nad krajinou a od 300 metrů nad zástavbou. Let probíhá 2 až 4 hodiny a to v koši pro 3 až 5 osob. I u tohoto balonu lze zvolit soukromý let pouze pro dvě osoby, kdy je cena pochopitelně vyšší.


Co z balonu nad Boskovicemi uvidíte?

zřícenina hradu Boskovice - výhled z koše balonu

V Boskovicích je celá řada zajímavých míst, které stojí za to poznat z ptačí perspektivy. V centru musíme zmínit kostel sv. Jakuba Staršího, Synagogu ze 17. století, nedaleký zámek Boskovice z 19. století a zámecký skleník nebo hrad Boskovice s boskovickou rozhlednou. Na okraji města nesmíme opomenout známé Westernové městečko Boskovice simulující atmosféru divokého západu. Východně od městečka se nachází vodní nádrž, kterou napájí říčka Bělá. Z okolních měst zahlédnete Letovice, které snadno poznáte podle zámku na vrcholku města nebo jižně Blansko u Moravského krasu. Východně od Boskovic zahlédnete historickou metropoli Moravy, město Olomouc.


Lety balonem v Jihomoravském kraji

V Jihomoravském kraji máte na výběr až 12 startovacích míst. Jde o jeden z nejvíce zastoupených krajů. Na výběr tak máte lety vyhlídkovým balónem nad velkými i malými městy či jinak zajímavými místy. Například nad Bítovem, kde se nachází krásný hrad nebo nad Pálavou. Tam můžete za letu obdivovat různorodou krajinu a četné vinice. Kde všude se můžete v tomto kraji proletět?

Brno | Bítov | Blansko | Břeclav | Hodonín | Lednice | Letovice | Mikulov | Pálava | Rájec-Jestřebí | Znojmo


Jaké jsou ohlasy na lety balonem?

Let balonem byl úplně super se vším všudy (příprava, balení i následné uvedení mezi vzduchoplavce).Splnění jednoho ze snů. Děkuji všem zúčastněným, hlavně pilotovi balonu a taky rodině za perfektní dárek. Stanislav F., hodnocení: 5/5

Číst více recenzí na Adrop.cz

Let balonem Boskovice – více informací, ceně a termínech: