Let balonem Břeclav (Jihomoravský kraj) 🌤️

Krátké představení letu balonem nad Břeclaví

Let balonem Břeclav představuje ideální způsob jak poznat toto město v Jihomoravském kraji a jeho okolí. Díky letové výšce pohybující se od 150 metrů a výše je toho k vidění mnoho. Co konkrétně lze spatřit se dozvíte v následujícím odstavečku. Teď zpátky k průběhu letu. Samotný let trvá zhruba hodinu dle povětrnostních a přistávacích podmínek. Celý zážitek ale trvá 3 až 4 hodiny. Zúčastníte se totiž přípravy balónu, hořáků i koše. Na závěr pak jejich sbalení, dále zažijete slavnostní křest prvoletců a převoz dodávkou na místo vzletu. Představení letu balonem Břeclav


Co z koše balónu pravděpodobně uvidíte?

Vyhlídkový let balonem Břeclav

Z koše vyhlídkového balónu si užijete pohled na okresní město Břeclav a jeho okolí. Městem protéká řeka Dyje a stará Dyje, která vytváří mlýnský náhon pro starý, lichtenštejnský mlýn z 16. století. Nedaleko odtud zahlédnete významnou památku města, zámek Břeclav. Ten je v současné době bohužel ve velice špatném stavu. Pohled na něho a jeho okolí z koše ale stojí za to. V těsní blízkosti nepřehlédnete netradiční hostel sv. Václava. Ve městě je toho k vidění ještě mnoho, ale vše Vám prozradit nemůžeme. Jižně od Břeclavi možná spatříte zajímavý zámek Pohansko u kterého se nachází i muzeum lehkého opevnění. O pár kilometrů dále se pak nachází nově opravený zámeček lány. Severozápadně od města nemůžete přehlédnout Lednické rybníky, Apollńův chrám a státní zámek Lednice.


V Jihomoravském kraji probíhají další lety na těchto místech:

V Jihomoravském kraji máte na výběr až 12 startovacích míst. Jde o jeden z nejvíce zastoupených krajů. Na výběr tak máte lety vyhlídkovým balónem nad velkými i malými městy či jinak zajímavými místy. Například nad Bítovem, kde se nachází krásný hrad nebo nad Pálavou. Tam můžete za letu obdivovat různorodou krajinu a četné vinice. Kde všude se můžete v tomto kraji proletět?

Brno | Bítov | Boskovice | Blansko | Hodonín | Lednice | Letovice | Mikulov | Pálava | Rájec-Jestřebí | Znojmo


Chcete trochu ušetřit nebo letět sami?

Chcete trochu ušetřit nebo vzít s sebou více osob? nabízí se volba letu ve velkém koši pro 10 až 24 osob. Úspora není nikterak velká, ale každá koruna se počítá. Chcete naopak letět balónem sami? I tato varianta je možná a to pro dvě až 10 osob privátního letu balónem. Levněji můžete po většinu roku pořídit soukromý let až pro 8 osob přímo u provozovatele Zazitky.cz.


Více informací o letu, ceně a termínech: