Let balonem Zábřeh (Olomoucký kraj)

Krátké představení letu nad Zábřehem

Let balonem Zábřeh nabízí dokonalé poznání tohoto města v Olomouckém kraji. Létá se tu v malém koši pro 5 až 6 osob, popřípadě větším koši a to téměř po celý rok. Nejčastěji však od dubna do října, kdy je počasí pro „vzduchoplachtění“ nejpříznivější. Těšit se můžete na krásný výhled, který Vám poskytne letová výška od 150 metrů výše. K vidění je toho opravdu hodně. O tom ale více až o pár řádků níže. Poté co přistanete účastníte se slavnostního křtu prvoletců a pomůžete vše sbalit. Počítejte s tím, že příprava balónu k letu, samotný let a závěrečné balení s křestem zabere 3 až 4 hodiny. O letu vyhlídkovým balonem Zábřeh


Co z koše vyhlídkového balónu zahlédnete?

Vyhlídkový let horkovzdušným balonem

Koš vyhlídkového balónu nabídne krásný výhled na celé město. V centru spatříte Mariánský sloup a kostel sv. Bartoloměje. Významných církevních staveb je ve městě ale více. Například jde o kostel sv. Barbory či Církve československé husitské. Jižně od centra zahlédnete řeku Moravská Sázava a významné vlakové nádraží. Nedaleko od něj se nachází zámek Skalička s pěkným parčíkem. Další historickou budovou v okolí je tvrz Nemile u Zábřeha, kterou naleznete západně od města. Stejným směrem za touto tvrzí se pak rozléhá vodní nádrž Nemilka. Další zajímavá místa už musíte najít sami a to nejlépe právě z koše horkovzdušného balónu.


Pro zajímavost: Město žije památkou na svého odvážného rodáka, světoběžníka, polárníka a zlatokopa Jana Eskymo Welzla. Historickým centrem vás provede Welzlova stezka.

Zdroj: tourism.zabreh.cz

Kde se v Olomouckém kraji létá?

V Olomouckém kraji máte bohatý výběr startovacích míst – až 11! Na výběr máte let balónem nad většími městy tak i nad krásnou přírodu Jeseníků a částečně Orlických hor. Kde všude se můžete v Olomouckém kraji za předpokladu naplnění koše proletět?

Bouzov | Bruntál | Dolní Morava | Hanušovice | Helfštýn | Jeseníky | Mohelnice | Olomouc | Štíty | Šumperk


Chcete letět sami nebo alespoň trochu ušetřit?

Chcete alespoň trochu ušetřit nebo vzít s sebou více osob? Nabízí se volba letu ve velkém koši pro 13 až 24 osob. Úspora není nijak velká, ale každá koruna navíc se hodí. Chcete naopak letět balónem sami? I tato varianta je možná a to pro dvě až 10 osob privátního letu balónem. Levněji můžete po většinu roku pořídit soukromý let až pro 8 osob přímo u provozovatele Zazitky.cz.


Recenze na let balonem – Olomoucký kraj:

Zážitek byl naprosto super, i když mu předcházelo trochu adrenalinu díky selhání komunikace. Vše se ale povedlo a stálo to opravdu za to. Díky. Jaroslav M., hodnocení: 5/5

Ohromná směs pocitu od strachu až po pocit štěstí. Lenka Š., hodnocení: 5/5

Číst více recenzí na Adrop.cz

Let balonem Zábřeh – více o letu, ceně a termínech: