Let balonem Bouzov (Olomoucký kraj)

Jak probíhá let horkovzdušným balonem nad Bouzovem?

Let balonem Bouzov probíhá standardně v koši pro 5 až 10 osob v délce necelé jedné hodiny a to ve výšce od 150 metrů nad volnou přírodou a minimálně 300 metrů nad zástavbou. Naskytne se Vám tak nádherný výhled na Bouzov a jeho okolí. O tom se však více rozepíšeme až v dalším odstavci. Dobrou zprávou je, že lety balónem probíhají téměř po celý rok. Největší nával pak balónáři pociťují v období od dubna do října kdy bývá poměrně pěkné počasí. Chladno ale není překážkou, hlavně musí foukat. 🙂 Více o letu balónem Bouzov


Co pravděpodobně z koše balónu nad Bouzovem uvidíte?

Hrad Bouzov, pohled při letu balonem Bouzov

Z koše vyhlídkového balónu uvidíte nádherný hrad Bouzov, který byl postaven na přelomu 13. a 14. století. V 19. a 20. století ale došlo k jeho přestavbě. V současnosti patří a je chráněn jako kulturní památka ČR. V těsné blízkosti hradu se nachází Litovelské Pomoraví, plné stromů a luk, kterými protéká řeka Morava. Na tuto oblast navazuje malebné městečko Litovel, kde můžete spatřit Svatojánský most.

Následně pokud bude foukat vítr směrem na jih uvidíte město Olomouc. Tam doporučujeme hledat pohledem Katedrálu sv. Václava a sloup Nejsvětější Trojice. Na okraji města pak můžete zahlédnout schovanou zoologickou zahradu a kousek od ní Svatý kopeček s bazilikou Navštívení Panny Marie. Pokud bude foukat jiným směrem pravděpodobně uvidíte město Svitavy, Šumperk nebo Prostějov. Nebojte o žádná zajímavá místa nepřijdete. Pilot balónu Vás na všechny zajímavosti upozorní! 🙂


Vyhlídkové lety balónem v Olomouckém kraji

V Olomouckém kraji máte bohatý výběr startovacích míst – až 11! Na výběr máte let balónem nad většími městy tak i nad krásnou přírodu Jeseníků a částečně Orlických hor. Kde všude se můžete v Olomouckém kraji za předpokladu naplnění koše proletět?

Bruntál | Dolní Morava | Hanušovice | Helfštýn | Jeseníky | Mohelnice | Olomouc | Štíty | Šumperk | Zábřeh


Chcete letět balónem sami?

Pokud chcete letět spíše sami nabízí se možnost privátního letu pro dvě, tři, čtyři nebo pět osob. Tato varianta je pochopitelně o něco dražší. Naopak pokud byste chtěli ušetřit pár stokorun stojí za zvážení let balónem ve velkém koši pro 10 až 24 osob nad Olomoucí.


Více informací o letu, cenu a termínech: