Let balonem Bouzov (Olomoucký kraj)

Jak probíhá let horkovzdušným balonem nad Bouzovem?

Let balonem Bouzov probíhá standardně v koši pro 5 až 10 osob v délce necelé jedné hodiny a to ve výšce od 50 do 300 metrů nad zemí. Naskytne se Vám tak nádherný výhled na Bouzov a jeho okolí. O tom se však více rozepíšeme až v dalším odstavci. Dobrou zprávou je, že lety balónem probíhají po celý rok. Největší nával pak balónáři pociťují v období od dubna do října kdy bývá poměrně pěkné počasí. Chladno ale není překážkou, hlavně musí foukat. 🙂 Zjistit více o letu balonem Bouzov


Co pravděpodobně z koše balónu nad Bouzovem uvidíte?

Hrad Bouzov, pohled při letu balonem Bouzov

Z koše vyhlídkového balónu uvidíte nádherný hrad Bouzov, který byl postaven na přelomu 13. a 14. století. V 19. a 20. století ale došlo k jeho přestavbě. V současnosti patří a je chráněn jako kulturní památka ČR. V těsné blízkosti hradu se nachází Litovelské Pomoraví, plné stromů a luk, kterými protéká řeka Morava. Na tuto oblast navazuje malebné městečko Litovel, kde můžete spatřit Svatojánský most.

Následně pokud bude foukat vítr směrem na jih uvidíte město Olomouc. Tam doporučujeme hledat pohledem Katedrálu sv. Václava a sloup Nejsvětější Trojice. Na okraji města pak můžete zahlédnout schovanou zoologickou zahradu a kousek od ní Svatý kopeček s bazilikou Navštívení Panny Marie. Pokud bude foukat jiným směrem pravděpodobně uvidíte město Svitavy, Šumperk nebo Prostějov. Nebojte o žádná zajímavá místa nepřijdete. Pilot balónu Vás na všechny zajímavosti upozorní! 🙂


Let balonem Bouzov

Vyhlídkové lety balónem v Olomouckém kraji

V Olomouckém kraji se létá hned na několika místech. Kromě Bouzova se nabízí přelet balónem nad Olomoucí nebo Kroměříží. Všechny lety probíhají obdobně, není se čeho obávat. Volbu necháváme na Vás, rozhodně nebudete litovat.


Chcete letět balónem sami?

Pokud chcete letět spíše sami nabízí se možnost privátního letu pro dvě, tři, čtyři nebo pět osob. Tato varianta je pochopitelně o něco dražší. Naopak pokud byste chtěli ušetřit pár stokorun stojí za zvážení let balónem ve velkém koši pro 10 až 24 osob nad Olomoucí.


Více informací o letu, cenu a termínech: