Let balonem Bruntál (Olomoucký kraj)

Krátké představení letu nad Bruntálem

Let balonem Bruntál je jedním z mála způsobů díky kterým můžete toto město v Olomouckém kraji poznat z ptačí perspektivy. Létá se zde v koši pro 5 až 6 osob, popřípadě větším koši a to téměř jednu hodinu. Záleží na povětrnostních i přistávacích podmínkách. Během letu toho zahlédnete mnoho, nebojte na zajímavá místa Vás pilot zajisté upozorní. Počítejte s tím, že celý zážitek začíná nafukováním balónu a končí jeho sbalením. Resp. Převozem všech účastníků na místo vzletu. Celkem tedy trvá 3 až 4 hodiny. Představení letu balónem Bruntál


Co z koše vyhlídkového balónu zahlédnete?

zámek v Bruntále

Z koše vyhlídkového balónu si užijete pohled na celé město a jeho okolí. Obzvláště krásný je pohled na centrum města a hlavně na nedaleký zámek se zámeckým parkem. Okolo protéká Černý potok, který o něco dále protéká městským parkem, kde se kromě jiného nachází i koupaliště. Při letu nad městem můžete obdivovat místní církevní stavby, kterým je například Evangelický kostel u Kobylího rybníka a kostel Panny Marie Utěšitelky. V okolí města jihozápadně spatříte nejmladší vyhaslou sopku na české půdě, kterou je Uhlířský vrch. Na tomto vrcholku se také nachází zajímavá církevní stavba, barokní kostel Panny Marie Pomocné. O něco dále jižně od města můžete zahlédnout vodní nádrž Slezská Harta v jejíž blízkosti se nachází přírodní útvar Lávový proud u Meziny.


Kde všude se v Olomouckém kraji létá?

V Olomouckém kraji máte bohatý výběr startovacích míst – až 11! Na výběr máte lety balónem nad většími městy tak i nad krásnou přírodu Jeseníků a částečně Orlických hor. Kde všude se tedy můžete v Olomouckém kraji za předpokladu naplnění koše proletět?

Bouzov | Dolní Morava | Hanušovice | Helfštýn | Jeseníky | Mohelnice | Olomouc | Štíty | Šumperk | Zábřeh


Chcete letět sami nebo alespoň trochu ušetřit?

Chcete alespoň trochu ušetřit nebo vzít s sebou více osob? nabízí se volba letu ve velkém koši pro 13 až 24 osob. Úspora není nijak velká, ale každá koruna se počítá. Chcete naopak letět balónem sami? I tato varianta je možná a to pro dvě až 10 osob privátního letu balónem. Levněji můžete po většinu roku pořídit soukromý let až pro 8 osob přímo u provozovatele Zazitky.cz.


Let balonem Bruntál – více o letu, ceně a termínech: