Let balonem Štíty (Olomoucký kraj)

Krátké představení letu nad Štíty

Let balonem Štíty je parádním způsobem jak poznat toto zajímavé místo v Olomouckém kraji. Létá se zde v malém koši pro 5 až 6 osob, popřípadě větším koši a to po dobu jedné hodiny. Záleží však na povětrnostních a přistávacích podmínkách. Celý zážitek ale zahrnuje i přípravu balónu, koše a hořáků. Končí pak sbalením a naložením. Před tím ale ještě probíhá slavnostní křest prvoletců. Po tom všem jsou účastníci převezeni na místo vzletu. Počítejte, že celý zážitek Vám zabere 3 až 4 hodiny. Představení letu balonem Štíty


Co z koše vyhlídkového balónu zahlédnete?

Výhled na Jeseníky - vrcholky stromů

Z koše horkovzdušného balónu si užijete pohled na toto malé město, které se nachází v podhůří Orlických hor a nedaleko od Hrubého Jeseníku. Pěkný pohled je na protékající řeku Březná a na místní kostel Nanebevzetí Panny Marie. V okolí se nachází krásná příroda plná lesů, kopců a polí. Severním směrem od města můžete spatřit sjezdovky místních ski areálů v Orlických horách. Východním směrem lze zahlédnout město Šumperk a něco jižně pak Zábřeh. Nad těmito městy je také možné se proletět. Kompletní přehled startovacích míst v Olomouckém kraji naleznete o pár řádků níže.


Věděli jste, že… město Štíty je známo pro svou pověst „Moravského Kocourkova“, v pověstech se vypráví o městečku „Šimperk“ a o lidech zde žijících tzv. Šimperácích. Zdejší obyvatelstvo provází kdejaké bláznivé příhody (např. pověšení obecního vola na věž kostela, o kapsářském cechu na zdejším jarmarku, o sloním vejci v šimperské kašně, atd). Většina pověstí se shoduje s těmi v knize Kronika města Kocourkova jejímž autorem je spisovatel Ondřej Sekora.

Zdroj: wikipedia.org

Kde se v Olomouckém kraji „vzduchoplachtí“?

V Olomouckém kraji máte bohatý výběr startovacích míst – až 11! Na výběr máte let balónem nad většími městy tak i nad krásnou přírodu Jeseníků a částečně Orlických hor. Kde všude se můžete v Olomouckém kraji za předpokladu naplnění koše proletět?

Bouzov | Bruntál | Dolní Morava | Hanušovice | Helfštýn | Jeseníky | Mohelnice | Olomouc | Šumperk | Zábřeh


Chcete letět sami nebo alespoň trochu ušetřit?

Chcete alespoň trochu ušetřit nebo vzít s sebou více osob? nabízí se volba letu ve velkém koši pro 13 až 24 osob. Úspora není nijak velká, ale každá koruna se hodí. Chcete naopak letět balónem sami? I tato varianta je možná a to pro dvě až 10 osob privátního letu balónem. Levněji můžete po většinu roku pořídit soukromý let až pro 8 osob přímo u provozovatele Zazitky.cz.


Let balonem Štíty – více o letu, ceně a termínech: