Let balonem Dolní Morava (Olomoucký kraj)

Krátké představení letu nad Dolní Moravou

Let balonem Dolní Morava představuje parádní způsob jak poznat v poslední době velice oblíbenou obec na rozmezí Orlických hor a Jeseníků. Vlastně i na pomezí Pardubického a Olomouckého kraje. Létá se zde v koši pro 5 až 6 osob, popřípadě větším koši a to po dobu zhruba jedné hodiny. Celý zážitek ale trvá 3 až 4 hodiny. Dokonale poznáte co balonářství obnáší. Tedy přípravu koše, hořáků a nafouknutí balónu. V průběhu letu zjistíte jak se balón ovládá, co vše let ovlivňuje a samozřejmě si užijete nádherné výhledy do okolí. Závěrem následuje vyfouknutí, sbalení balonu a naložení spolu s košem a hořáky na přívěsný vozík. Pro prvoletce je připravený slavností křest a následně jsou všichni převezeni na místo vzletu. O letu balonem Dolní Morava


Rozhledna Dolní Morava

Co z koše vyhlídkového balónu zahlédnete?

Z koše vyhlídkového balónu si užijete pohledy na krásnou přírodu a malou lyžařskou obec, která má rozhodně co nabídnout. Zcela jistě zahlédnete řeku Moravu, která nedaleko pramení. Konkrétně u Kralického Sněžníku, který nemůžete přehlédnout. Jde o nejvyšší horu stejnojmenného pohoří, který čítá 15 hor a vrcholů vyšších než 1000m. Mnoha lidem se pod pojmem Dolní Morava ihned vybaví známá stezka v oblacích pod vrcholem Slamník. Na ní si pohled z koše balónu taktéž maximálně užijete. Za dobré viditelnosti uvidíte východní Čechy, sever Moravy a Praděd.


Pro zajímavost: Na stavbu stezky v oblacích Dolní Morava se spotřebovalo 380 tun oceli, 300 m² modřínového dřeva z Rakouských Alp a 250 m² hoblovaných hranolů.

Zdroj: www.dolnimorava.cz/o-stezce-v-oblacich

Kde se v Olomouckém kraji létá balónem?

V Olomouckém kraji máte bohatý výběr startovacích míst – až 11! Na výběr máte let balónem nad většími městy tak i nad krásnou přírodu Jeseníků a částečně Orlických hor. Kde všude se můžete v Olomouckém kraji za předpokladu naplnění koše proletět?

Bouzov | Bruntál | Hanušovice | Helfštýn | Jeseníky | Mohelnice | Olomouc | Štíty | Šumperk | Zábřeh


Chcete letět sami nebo alespoň trochu ušetřit?

Chcete alespoň trochu ušetřit nebo vzít s sebou více osob? nabízí se volba letu ve velkém koši pro 13 až 24 osob. Úspora není nijak velká, ale každá koruna se počítá. Chcete naopak letět balónem sami? I tato varianta je možná a to pro dvě až 10 osob privátního letu balónem. Levněji můžete po většinu roku pořídit soukromý let až pro 8 osob přímo u provozovatele Zazitky.cz.


Let balonem Dolní Morava – více o letu, ceně a termínech: