Let balonem Helfštýn (Olomoucký kraj) 🌤️

Krátké představení letu nad Helfštýnem

Let balonem Helfštýn probíhá v malém koši pro 5 až 6 osob, popřípadě větším koši. Létá se zhruba hodinu ve výšce od 150 metrů nad zemí v případě letu nad volnou krajinou a od 300 metrů nad zástavbou. Díky tomu se Vám naskytne nádherný výhled do okolí. Pokud poletíte poprvé, můžete se těšit na slavnostní křest. Nemějte z ničeho obavu, poletí s Vámi zkušený pilot. Pokud budete mít zájem, zeptejte se ho na cokoli. Upozorňujeme, že celý zážitek je mnohem delší než jednu hodinu. Počítejte spíše 3 až 4 hodiny při kterých poznáte co vše balonářství obnáší. Od přípravy, přes let, přistání a závěrečné balení. Na závěr jsou všichni účastníci převezeni na místo vzletu! O letu horkovzdušným balonem Helfštýn


Co z koše vyhlídkového balónu zahlédnete?

Let balonem Helštýn nabízí krásný pohled na hrad a okolí

Jasnou dominantou tohoto letu bude pohled na hrad Helštýn, opevněný komplex z 16. století schovaný v bujném lesu. Považován je za jeden z nejrozsáhlejších hradních komplexů v Evropě. Hrad je neustále rekonstruován a tak zde každý rok najdete něco nového. Nedaleko, pod hradem spatříte krásný kostel Jména Panny Marie, který se nachází v obci Týn nad Bečvou. Jak je z názvu jasné v blízkosti protéká řeka Bečva. Za dobré viditelnosti zahlédnete západní směrem město Olomouc, níže Přerov. Východním směrem naleznete region Poodří a Nový Jičín. O něco níže se pak nachází Valašské Meziříčí.


Kde se v Olomouckém kraji létá?

V Olomouckém kraji máte bohatý výběr startovacích míst – až 11! Na výběr máte let balónem nad většími městy tak i nad krásnou přírodu Jeseníků a částečně Orlických hor. Kde všude se můžete v Olomouckém kraji za předpokladu naplnění koše proletět?

Bouzov | Bruntál | Dolní Morava | Hanušovice | Jeseníky | Mohelnice | Olomouc | Štíty | Šumperk | Zábřeh


Chcete letět sami nebo alespoň trochu ušetřit?

Chcete alespoň trochu ušetřit nebo vzít s sebou více osob? nabízí se volba letu ve velkém koši pro 13 až 24 osob. Úspora není nijak velká, ale každá koruna se počítá. Chcete naopak letět balónem sami? I tato varianta je možná a to pro dvě až 10 osob privátního letu balónem. Levněji můžete po většinu roku pořídit soukromý let až pro 8 osob přímo u provozovatele Zazitky.cz.


Jaké jsou recenze na let balonem?

Let balónem z Helfštýna byl obrovským zážitkem. Samotný let i organizace kolem něj byla velmi profesionální. Pilot i lidé z celého týmy příjemní, empatičtí. Rozhodně doporučujeme. Hana D., hodnocení: 5/5

Číst více recenzí na Adrop.cz

Let balonem Helfštýn – více o letu, ceně a termínech: