Let balonem Prachatice (Jihočeský kraj)

Představení vyhlídkového letu nad Prachaticemi

Let balonem Prachatice, unikátní zážitek díky kterému poznáte toto zajímavé místo v Jihočeském kraji. Létá se zde v koši pro 5 až 10 osob a to zhruba po jednu hodinu dle povětrnostních podmínek. Celý zážitek ale začíná nafukováním balónu a končí jeho sbalením. Počítejte tedy zhruba 3 až 4 hodiny zábavy, adrenalinu a poznání toho, co balonářství obnáší. Dobrou zprávou je, že se létá téměř po celý rok. Nejčastěji však od dubna do října. Dále o letu balonem Prachatice


Co z koše balónu v okolí zahlédnete?

Z koše vyhlídkového balónu se Vám naskytne krásný pohled na celé město a jeho okolí. V centru města nepřehlédnete Velké náměstí, nedaleký kostel sv. Jakuba Většího a dva významné domy. Prvním z nich je Husův dům z 16. století o kterém se traduje, že v něm bydlel Jan Hus během svého studia. Druhým je pak Heydlův dům taktéž 16. století, který patřil prachatické rodině Heydlů. Ti ho pravděpodobně nechal přestavět z gotického stylu na renesanční a tak je do dnes zdoben psaníčkovými sgrafity. Nedaleko od centra se pak nachází oblíbený Štěpánčin park s poněkud zanedbaným letním kinem. Severně od centra můžete spatřit Žižkovu skalku, která je oblíbeným místem turistů protože poskytuje slušný výhled na celé město. O pár kilometrů dále se pak nachází vodní nádrž Husinec. Za dobrého počasí a letové výšky lze spatřit vrcholky národního parku Šumava, vodní nádrž Lipno, města Strakonice a České Budějovice.


Další lety balonem v Jihočeském kraji probíhají:

Jihočeský kraj je opravdu bohatě zastoupen vyhlídkovými lety. Na výběr totiž máte až 11 startovacích míst v kraji! Například známá místa jako jsou Český Krumlov nebo Hlubokou nad Vltavou. Za zvážení stojí také méně známá města třeba Netolice nebo Prachatice. Krásný výhled z koše balónu nabízí i let nad Lipnem nebo Třeboní a tamními rybníky. Kde všude je možné se v Jihočeském kraji horkovzdušným balónem proletět?

České Budějovice | Český Krumlov | Hluboká nad Vltavou | Jindřichův Hradec | Lipno | Netolice | Orlická přehrada | Písek | Tábor | Třeboň


Chcete ušetřit nebo letět zcela sami?

Chcete trochu ušetřit nebo vzít s sebou více osob? nabízí se volba letu ve velkém koši pro 10 až 24 osob. Úspora není nikterak velká, ale na druhou stranu s Vámi navíc poletí i steward s dobrým pitím. Chcete naopak letět balónem sami? I tato varianta je možná a to pro dvě, tři, čtyři nebo pět osob privátního letu balónem.


Let balonem Prachatice – více informací o letu, ceně a termínech: