Let balonem Český Krumlov (Jihočeský kraj)

Představení vyhlídkového letu nad Českým Krumlovem

Let balonem Český Krumlov nabízí víc než jen výhledy do krajiny z ptačí perspektivy. Český Krumlov je totiž skvost. A to jak z historického, tak i architektonického hlediska. Mimo to je usazen v unikátní části jižních Čech kolem toku řeky Vltavy, která městu dodává (zvlášť z výšky) neobyčejný půvab. Těšit se můžete nejen z neobyčejného výhledu, ale i ze sledování historického centra, krásných uliček, a především dominantního hradu s nejvěžovatější věží ze všech věží, jak kdysi poznamenal Karel Čapek. Ovšem nejen město samotné ale i rozlehlé okolí poskytuje zajímavou podívanou. O letu balonem Český Krumlov


Co z koše vyhlídkového balónu v okolí zahlédnete?

Let balonem Český Krumlov - pohled na město

Let balónem Vám nabídne výhled na celé město, kterým protéká řeka Vltava a tvoří zde krásné meandry. Město je tvořeno celou řadou středověkých uliček a různých romantických zákoutí. Dominantou je však bezesporu státní hrad a zámek Český Krumlov. U něho spatříte Jelení zahradu a Zámeckou zahradu s letohrádkem Bellarie. V posledně zmiňovaném parku se také nachází unikátní otáčivé hlediště.

Krásný pohled je i na místní církevní stavby. Minoritský klášter, kostel sv. Víta a synagogu Český Krumlov. Ne nadarmo je toto město na seznamu světového dědictví UNESCO. V okolí města na severu spatříte Vyšenské kopce, které jsou součástí Blanského lesa. Jihozápadně vodní nádrž Lipno a východně za dobrého počasí CHKO Třeboňsko.


Pro zajímavost: Český Krumlov je mimořádným architektonickým skvostem, jehož význam potvrzuje zápis města na listinu světového kulturního dědictví UNESCO v roce 1992. Nad meandry řeky Vltavy se vyvinul jedinečný soubor městské zástavby, především ze 16. století, spolu s rozsáhlým areálem hradu a zámku, který je po Pražském hradu druhým největším zámeckým komplexem České republiky. 

Zdroj: www.unesco-czech.cz

Další lety balonem v Jihočeském kraji probíhají:

Jihočeský kraj je bohatě zastoupen vyhlídkovými lety a to až s 11 startovacími místy v kraji. Na výběr máte hned několik turisticky zajímavých měst jako je například Český Krumlov nebo Hluboká nad Vltavou. Za zvážení stojí také méně známá města jako jsou třeba Netolice nebo Prachatice. Hezký výhled z koše balónu nabízí i let nad Lipnem nebo Třeboní a místními rybníky. Kde všude je možné se v rámci kraje proletět?

České Budějovice | Hluboká nad Vltavou | Jindřichův Hradec | Lipno | Netolice | Orlická přehrada | Písek | Prachatice | Tábor | Třeboň


Chcete ušetřit nebo letět zcela sami?

Český Krumlov umožňuje podívanou nejen k pokochání, ale třeba i k zažití romantiky. O to víc, když využijete let balonem – volit totiž můžete z celé řady variant letu. Využít soukromého letu třeba pro dvě osoby nebo naopak dopřát zážitek skupině přátel, rodině nebo v rámci firemní akce – let je možný i v koších pro 13 nebo i 24 osob. Levněji můžete po většinu roku pořídit soukromý let až pro 8 osob přímo u provozovatele Zazitky.cz.


Jaké jsou recenze na lety balónem?

Bylo to famózní, počasí nádherné, ideální (slunečno,) rychlost větru 15 km/h – pilot perfektní, příjemný, se slovním doprovodem. Také spolupráce při přípravě a přistání balonem byla poučná. Zkrátka SUPER! Leo P., hodnocení: 5/5

Všechno proběhlo super byl to vynikající zážitek. Jiří F., hodnocení: 5/5

Číst více recenzí na Adrop.cz

Let balonem Český Krumlov – více info o letu, ceně a termínech: