Let balonem Český Krumlov (Jihočeský kraj)

Představení vyhlídkového letu nad Českým Krumlovem

Let balonem Český Krumlov je dalším místem v Jihočeském kraji, které stojí za to poznat z ptačí perspektivy. Létá se zde v malém koši pro 5 až 10 osob a to po dobu jedné hodiny. Záleží však na povětrnostních podmínkách. Celý zážitek ale začíná přípravou balónu a končí jeho sbalením resp. převozem všech účastníků na místo vzletu. Prvoletci se také mohou těšit na slavnostní křest. Díky letové výšce od 150 metrů nad krajinou a od 300 metrů nad zástavbou se Vám naskytne nádherný výhled na město a okolí. Co vše je z koše balónu vidět? O letu balonem Český Krumlov


Co z koše vyhlídkového balónu v okolí zahlédnete?

Let balonem Český Krumlov - pohled na město

Let balónem Vám nabídne výhled na celé město, kterým protéká řeka Vltava a tvoří zde krásné meandry. Město je tvořeno celou řadou středověkých uliček a různých romantických zákoutí. Dominantou je však bezesporu státní hrad a zámek Český Krumlov. U něho spatříte Jelení zahradu a Zámeckou zahradu s letohrádkem Bellarie. V posledně zmiňovaném parku se také nachází unikátní otáčivé hlediště.

Krásný pohled je i na místní církevní stavby. Minoritský klášter, kostel sv. Víta a synagogu Český Krumlov. Ne nadarmo je toto město na seznamu světového dědictví UNESCO. V okolí města na severu spatříte Vyšenské kopce, které jsou součástí Blanského lesa. Jihozápadně vodní nádrž Lipno a východně za dobrého počasí CHKO Třeboňsko.


Pro zajímavost: Český Krumlov je mimořádným architektonickým skvostem, jehož význam potvrzuje zápis města na listinu světového kulturního dědictví UNESCO v roce 1992. Nad meandry řeky Vltavy se vyvinul jedinečný soubor městské zástavby, především ze 16. století, spolu s rozsáhlým areálem hradu a zámku, který je po Pražském hradu druhým největším zámeckým komplexem České republiky. 

Zdroj: www.unesco-czech.cz

Další lety balonem v Jihočeském kraji probíhají:

Jihočeský kraj je bohatě zastoupen vyhlídkovými lety a to až s 11 startovacími místy v kraji. Na výběr máte hned několik turisticky zajímavých měst jako je například Český Krumlov nebo Hluboká nad Vltavou. Za zvážení stojí také méně známá města jako jsou třeba Netolice nebo Prachatice. Hezký výhled z koše balónu nabízí i let nad Lipnem nebo Třeboní a místními rybníky. Kde všude je možné se v rámci kraje proletět?

České Budějovice | Hluboká nad Vltavou | Jindřichův Hradec | Lipno | Netolice | Orlická přehrada | Písek | Prachatice | Tábor | Třeboň


Chcete ušetřit nebo letět zcela sami?

Chcete trochu ušetřit nebo vzít s sebou více osob? nabízí se volba letu ve velkém koši pro 10 až 24 osob. Úspora není nikterak velká, ale na druhou stranu s Vámi navíc poletí i steward s dobrým pitím. Chcete naopak letět balónem sami? I tato varianta je možná a to pro dvě, tři, čtyři nebo pět osob privátního letu balónem.


Jaké jsou recenze na lety balónem?

Byli jsme velmi spokojený jak s letem tak z výkladem při letu. Komunikace byla velmi příjemná. Let proběhl na výbornou zážitek na zbytek života zaručen. Mladý kolektiv který to pořádá je ohleduplný i k starším lidem což v dnešní době není až tak samozřejmé. Ještě jednou moc děkujeme za zážitek. Miloslava K., hodnocení: 5/5

Zdroj: Adrop.cz

Let balonem Český Krumlov – více info o letu, ceně a termínech: