Let balonem Tábor (Jihočeský kraj)

Krátké představení letu nad Táborem

Let balonem Tábor probíhá zhruba hodinu a to ve vyhlídkové výšce 30 až 50 metrů. Z této výšky uvidíte nádherně na celý Tábor a na mnoho zajímavých míst v okolí. Několik z nich Vám představíme níže. Létá se po celý rok, ale za nejlepší sezónu je považováno období od dubna do října. Pokud je chladněji není to na obtíž jen je potřeba se tepleji obléknout. Po hladkém přistání následuje zabalení balónu, naložení koše a odvoz všech účastníků na místo vzletu. Alternativou v Jihočeském kraji je let balonem nad Orlickou přehradou. Zjistit více o letu balonem Tábor


Co můžete z koše balónu nad Táborem a okolím obdivovat?

Z koše balónu se můžete především těšit na husitské město Tábor a jeho nejzajímavější místa. Tím je například věž bývalého hradu Kotnov nebo Bechyňská brána. Z těsného okolí stojí za zmínku jedna z nejstarších vodních nádrží pojmenovaná Jordán. Nedaleko od nádrže také protéká řeka Lužnice, která tvoří jakýsi okraj města Tábor. Na okraji Tábora můžete spatřit také zámek Měšice s přilehlým anglickým parkem. Dalšími zajímavostmi tentokrát z okolí Tábora jsou zřícenina hradu Dobronice u Bechyně, zámek Bechyně ale třeba také jaderná elektrárna Temelín. Rozhodně se ale nebojte, že o něco přijdete. Pilot Vás na všechna zajímavá místa předem upozorní. Má bohaté zkušenosti s letem v této oblasti. Pokud budete mít zájem určitě ho vyzpovídejte.


Chcete letět balónem sami?

Pokud nechcete letět s někým cizím je k dispozici i varianta letu privátně. Ať už ve dvou, třech, čtyřech nebo pěti osobách. Naopak pokud chcete ušetřit nějakou tu stokorunu je možnost v jiném kraji letět balónem s velkým košem pro 10 až 24 osob. Jako bonus je účast stewarda a dobrého pití. Pokud tedy netrváte na letu v Jihočeském kraji stojí za zvážení i tato možnost.


Více informací o letu, cenu a termínech: