Let balonem České Budějovice (Jihočeský kraj)

Představení vyhlídkového letu nad Českými Budějovicemi

Let balonem České Budějovice probíhá v malém koši určeném pro 5 až 10 osob. Celý zážitek začíná přípravou balónu, nafouknutím a končí jeho sbalením. Respektive křtem prvoletců a převozem všech účastníků na místo vzletu. Samotný let trvá dle povětrnostních podmínek zhruba hodinu a to ve výškách od 150 metrů nad volnou krajinou nebo od 300 metrů a výše nad městskou zástavbou. Díky tomu se za dobrého počasí nabízí opravdu pěkný výhled na město a do jeho okolí. O letu balonem České Budějovice


Co z koše balónu v okolí zahlédnete?

Let balonem České Budějovice nabízí top pohled na město

Během letu budete zajisté moci obdivovat zajímavá místa Českých Budějovic. Těmi mohou být soutok Malše a Vltavy, blízké náměstí Přemysla Otakara II se Samsonovou kašnou či nedaleká Černá věž z 16. století. Pěkný pohled je i na místní církevní stavby. Na katedrálu sv. Mikuláše, kostel Obětování Panny Marie a mnohé další.

Přehlédnout nemůžete oblíbený park stromovka s rybníkem Bagr. K vidění je toho nad městem během letu opravdu hodně! V okolí města jižně spatříte vrcholky Novohradských hor, západně Blanský les a východně Třeboňsko. Severně pak krásnou Hlubokou nad Vltavou a četné rybníky.


Pro zajímavost: Na stěně klášterního kostela Obětování Panny Marie je kamenný chrlič, připomínající žábu. Pověst praví, že až žába doskáče na dosah střechy, kostel se zřítí a nastane konec světa.

Zdroj: www.budejce.cz/o-meste

Další lety balonem v Jihočeském kraji probíhají:

Jihočeský kraj je co se týče vyhlídkových letů bohatě zastoupen a to až 11 startovacími místy v kraji. Na výběr tak máte hned několik turisticky zajímavých měst jako je například Český Krumlov nebo Hluboká nad Vltavou. Za zvážení stojí také méně známá města jako jsou třeba Netolice nebo Prachatice. Hezký výhled z koše balónu nabízí i let nad Lipnem nebo Třeboní a místními rybníky. Kde všude je možné se v Jihočeském kraji proletět?

Český Krumlov | Hluboká nad Vltavou | Jindřichův Hradec | Lipno | Netolice | Orlická přehrada | Písek | Prachatice | Tábor | Třeboň


Chcete ušetřit nebo letět zcela sami?

Chcete trochu ušetřit nebo vzít s sebou více osob? nabízí se volba letu ve velkém koši pro 10 až 24 osob. Úspora není nikterak velká, ale na druhou stranu s Vámi navíc poletí i steward s dobrým pitím. Chcete naopak letět balónem sami? I tato varianta je možná a to pro dvě, tři, čtyři nebo pět osob privátního letu balónem.


Jaké jsou recenze na lety balónem?

Dobrý den, dávám 100%. Nepopsatelný zážitek. Posádka (pilot i průvodkyně) naprosto skvělí. Doporučuji a děkuji. Renata P., hodnocení: 5/5

Zdroj: Adrop.cz

Více informací o letu, ceně a termínech: