Let balonem Hluboká nad Vltavou (Jihočeský kraj)

Představení vyhlídkového letu nad Hlubokou nad Vltavou

Let balonem Hluboká nad Vltavou je ideálním způsobem jak poznat toto krásné město v Jihočeském kraji z jiné perspektivy. Létá se zde ve vyhlídkovém koši pro 5 až 10 osob a to zhruba hodinu. Díky letové výšce od 150 metrů na volnou přírodou a od 300 metrů a výše nad zástavbou se vám naskytne téměř dokonalý výhled. Upozorňujeme, že celý let začíná přípravou a nafukováním balónu. Počítejte tedy celkem 3 až 4 hodiny díky kterým poznáte nejen město, ale i to co balonářství obnáší. Představení letu balonem Hluboká nad Vltavou


Co z koše balónu v okolí zahlédnete?

Let balonem Hluboká - zámek

Z koše balónu se Vám naskytne krásný pohled na celé město ležící na Vltavě a hlavně na statní zámek Hluboká. Ten je nevýznamnější novogotickou stavbou u nás, která je inspirována anglickým Windsorem. Pěkný pohled je i na jednu z mála církevních staveb města, kostel sv. Jana Nepomuckého. Dalším zajímavým místem je lovecký zámek Ohrada u Munického rybníka na který navazuje místní ZOO. Jižně pak od loveckého zámku uvidíte další dva rybníky, rybník Velký Zvolenov a Naděje. O něco dále stejným směrem lze spatřit Vrbenské rybníky, České Budějovice a Blanský les. Východně od Hluboké nad Vltavou pak známou CHKO Třeboňsko.


Další lety balonem v Jihočeském kraji probíhají:

Jihočeský kraj co se týče vyhlídkových letů je bohatě zastoupen a to až 11 startovacími místy v kraji. Na výběr máte hned několik zajímavých měst jako je například Český Krumlov nebo Hluboká nad Vltavou. Za zvážení stojí také méně známá města jako jsou třeba Netolice nebo Prachatice. Hezký výhled z koše balónu nabízí i let nad Lipnem nebo Třeboní a místními rybníky. Kde je tedy možné se v Jihočeském kraji proletět?

České Budějovice | Český Krumlov | Jindřichův Hradec | Lipno | Netolice | Orlická přehrada | Písek | Prachatice | Tábor | Třeboň


Chcete ušetřit nebo letět zcela sami?

Chcete trochu ušetřit nebo vzít s sebou více osob? nabízí se volba letu ve velkém koši pro 10 až 24 osob. Úspora není nikterak velká, ale na druhou stranu s Vámi navíc poletí i steward s dobrým pitím. Chcete naopak letět balónem sami? I tato varianta je možná a to pro dvě, tři, čtyři nebo pět osob privátního letu balónem.


Více informací o letu, ceně a termínech: