Let balonem Orlická přehrada (Jihočeský kraj)

Průběh letu balónem nad Orlickou Přehradou

Let balonem Orlická přehrada probíhá celoročně za příznivého počasí. Balonářská sezóna, kdy bývá nejlepší počasí je od dubna do října. Mimo sezónu je potřeba se tepleji obléknout. Teplota ve vzduchu je o dva až tři stupně vyšší, ale pocitově je samozřejmě rozdíl oproti na zemi větší. Let totiž probíhá v koši pro 5 až 6 osob nebo pro více než 8 osob ve výšce od 150 nad volnou přírodou a 300 metrů nad zástavbou. Tato výška už slibuje nádherný výhled do okolí a to v délce zhruba jednu hodinu. Po bezpečném přistání následuje sbalení balónu, koše a převezení všech účastníků na místo vzletu. Let balonem Orlická přehrada je stejně jako na ostatních místech oblíbeným dárkem, který si člověk pamatuje po celý život. Za zvážení v Jihočeském kraji stojí také let balonem nad Táborem. O letu balonem Orlická přehrada


Na co se můžete z balónu nad Orlickou Přehradou těšit?

Vyhlídkový let balonem Orlická přehrada

Hlavním místem vyhlídkového letu je let nad Orlickou přehradou, která nese jméno po zámku Orlík. Ten shora zcela jistě nepřehlédnete. Jde o zámek který vybudoval Karel IV ve 14. století na vysoké a strmé skále, která je dnes zaplavena vodou. Stejně tak nemůžete přehlédnout hrad Zvíkov, který pochází taktéž ze 14. století. Ten se nachází přímo nad soutokem řeky Otavy a Vltavy. Zakladatelem hradu je dle dochovaných materiálů pravděpodobně Přemysl Otakar I. Pokud budete mít štěstí níže na Otavě spatříte skokany bungee jumpingu na nedalekém Zvíkovském mostě. Za tímto mostem je pak k vidění krásný kostel Svatá Anna. Let nad touto krajinou je obzvláště malebný a z naší nabídky ho považujeme za jeden z nejkrásnějších.


Další lety balonem v Jihočeském kraji probíhají:

Jihočeský kraj je opravdu bohatě zastoupen vyhlídkovými lety. Na výběr totiž máte až 11 startovacích míst v kraji! Například oblíbená místa jako jsou Český Krumlov nebo Hlubokou nad Vltavou. Za zvážení stojí také méně známá města třeba Netolice nebo Prachatice. Krásný výhled z koše balónu nabízí i let nad Lipnem nebo Třeboní a tamními rybníky. Kde všude je možné se v Jihočeském kraji horkovzdušným balónem proletět?

České Budějovice | Český Krumlov | Hluboká nad Vltavou | Jindřichův Hradec | Lipno | Netolice | Písek | Prachatice | Tábor | Třeboň


Chcete letět balónem sami?

Pokud máte zájem spíše o privátní let bez cizích lidí je tu i tato možnost. Připraveny jsou lety pro dvě až 10 osob. Levněji můžete po většinu roku pořídit soukromý let až pro 8 osob přímo u provozovatele Zazitky.cz. Máte zájem trochu ušetřit? Doporučujeme se podívat na let v balónu ve velkém koši pro 13 až 24 osob.


Více informací o letu, cenu a termínech: