Let balonem Netolice (Jihočeský kraj)

Představení vyhlídkového letu nad Netolicemi

Let balonem Netolice je jedním z mála ze způsobů jak dokonale poznat toto místo v Jihočeském kraji. Létá se zde v malém koši, který je určený pro 5 až 6 osob nebo v koši pro více než 8 osob. Standardně let trvá zhruba hodinu ale celý zážitek trvá mnohem déle. Očekává se totiž účast při přípravě balónu, jeho nafouknutí a závěrem jeho sbalení. Dokonale tak poznáte co všechno balonářství obnáší. Počítejte tedy celkem na tento zážitek 3 až 4 hodiny. Dobrou zprávou je, že se létá téměř po celý rok kromě zimy. Nejčastěji ale od dubna do října. Více o letu balonem Netolice


Co z koše balónu v okolí zahlédnete?

Vyhlídkový let balonem Netolice

Hlavním místem, které z koše balónu dokonale prozkoumáte je město Netolice. Jde o nejstarší jihočeské město jehož centrum je chráněno jako městská památková zóna. V centru můžete spatřit neorenesanční radnici a pivovar. V těsné blízkosti se pak nachází kostel Nanebevzetí Panny Marie a rybník Mnich, který je napájen Bezdrevským potokem. Nad městem pak můžete zahlédnout místní Archeopark, který leží na místě původního přemyslovského hradiště z 10. až 13. století. Západním směrem nepřehlédnete rybník Myslivna, který napájí říčka Třebáňka a o něco dále pak renesanční státní zámek Kratochvíle z 16. století. Za dobrého počasí a letové výšce lze zahlédnout východně České Budějovice a jihozápadně vrcholky národního parku Šumava.


Pro zajímavost: První písemná zmínka o Netolickém hradě pochází z Kosmovy kroniky z roku 981.

Zdroj: www.netolice.cz

Další lety balonem v Jihočeském kraji probíhají:

Jihočeský kraj je bohatě zastoupen vyhlídkovými lety balonem a to až s 11 startovacími místy v kraji! Na výběr díky tomu máte několik zajímavých měst jako například Český Krumlov nebo Hlubokou nad Vltavou. Za zvážení rozhodně stojí také méně známá města, třeba Netolice nebo Prachatice. Krásný výhled z koše balónu nabízí i let nad Lipnem nebo Třeboní a tamními rybníky. Kde je možné se v Jihočeském kraji balónem proletět?

České Budějovice | Český Krumlov | Hluboká nad Vltavou | Jindřichův Hradec | Lipno | Orlická přehrada | Písek | Prachatice | Tábor | Třeboň


Chcete ušetřit nebo letět zcela sami?

Chcete trochu ušetřit nebo vzít s sebou více osob? nabízí se volba letu ve velkém koši pro 13 až 24 osob. Úspora není nikterak velká, ale každá koruna se počítá. Chcete naopak letět balónem sami? I tato varianta je možná a to pro dvě až 10 osob privátního letu balónem. Levněji můžete po většinu roku pořídit soukromý let až pro 8 osob přímo u provozovatele Zazitky.cz.


Jaké jsou recenze na let balonem?

Zážitek z letu balónu byl naprosto vynikající. Vše proběhlo úspěšně. Nezapomenutelný zážitek. Marie C., hodnocení: 5/5

Bylo to velice příjemné, krásný zážitek, zkrátka spokojenost. Vladimír N., hodnocení: 4/5

Číst více recenzí na Adrop.cz

Let balonem Netolice – více informací o letu, ceně a termínech: