Let balonem Jindřichův Hradec (Jihočeský kraj)

Představení vyhlídkového letu nad Jindřichovým Hradcem

Let balonem Jindřichův Hradec je perfektní způsob jak poznat toto krásné město na řece Nežárka. Létá se zde v koši pro 5 až 6 osob nebo více než 8 osob a to zhruba jednu hodinu dle povětrnostních podmínek. Standardní letová výška se pohybuje od 150 metrů nad volnou krajinou a od 300 metrů nad městskou zástavbou. Počítejte, že celý zážitek začíná nafukováním balónu a končí přistáním resp. převezením všech účastníků na místo vzletu. Celkem tedy počítejte, že Vás čeká 3 až 4 hodiny zábavy, adrenalinu a poznání. Představení letu balonem Jindřichův Hradec


Co z koše vyhlídkového balónu v okolí zahlédnete?

Let balonem nad hradem a zámkem Jindřichův Hradec

Z koše vyhlídkového balónu se nabízí krásný výhled na celý Jindřichův Hradec a blízké okolí. Dominantou města je jednoznačně místní státní hrad a zámek Jindřichův Hradec s krásným kulatým hudebním pavilonem, který je pojmenován Rondel. Těsně u zámku nepřehlédnete rybník Vajgar, který vznikl na místě původních bažin na soutoku Hamerského potoka a Nežárky. Pohled na zámek a tento rybník je obzvláště malebný. V těsné blízkosti se nachází i významné církevní stavby města a to kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele. Západně pak známou CHKO Třeboňsko a zámek Stráž nad Nežárkou. Jihovýchodně od města se pak nachází přírodní park Česká Kanada.


Další lety balonem v Jihočeském kraji probíhají:

Jihočeský kraj co se týče vyhlídkových letů je bohatě zastoupen – až 11 startovacími místy v kraji! Na výběr máte několik zajímavých měst jako je například Český Krumlov nebo Hluboká nad Vltavou. Za zvážení stojí také méně známá města jako jsou třeba Netolice nebo Prachatice. Krásný výhled z koše balónu nabízí i let nad Lipnem nebo Třeboní a tamními rybníky. Kde je tedy možné se v Jihočeském kraji proletět?

České Budějovice | Český Krumlov | Hluboká nad Vltavou | Lipno | Netolice | Orlická přehrada | Písek | Prachatice | Tábor | Třeboň


Chcete ušetřit nebo letět zcela sami?

Chcete trochu ušetřit nebo vzít s sebou více osob? nabízí se volba letu ve velkém koši pro 13 až 24 osob. Úspora není nikterak velká, ale každá koruna se počítá. Chcete naopak letět balónem sami? I tato varianta je možná a to pro dvě až 10 osob privátního letu balónem. Levněji můžete po většinu roku pořídit soukromý let až pro 8 osob přímo u provozovatele Zazitky.cz.


Více informací o letu, ceně a termínech: