Let balonem Uherský Brod (Zlínský kraj)

Jak let balonem nad Uherským Brodem probíhá?

Let balonem Uherský Brod probíhá ve výšce 50 až 300 metrů nad zemí. Dostane se Vám nádherného výhledu na celé město a jeho okolí. Létá se v koši pro 5 až 10 osob a délka letu je zhruba jedna hodina dle povětrnostních podmínek. Celý let pilotu zkušený pilot, který s Vámi na závěr celého letu bezpečně přistane. Všichni účastníci jsou pak následně převezeni na místo vzletu. Zjistit více o letu balonem Uherský Brod


Na co se z balónu můžete těšit? Co v okolí Uherského Brodu uvidíte?

Z koše balónu zaručeně uvidíte krásy města Uherský Brod, které lemuje řeka Olšava. My doporučujeme hledat barokní Dominikánský kostel, který je shora obzvlášť malebný. Z okolí na západě můžete zahlédnout Hraběcí rozhlednu umístěnou mezi vinicemi, která připomíná spíše myslivecký posed. Nedaleko od ní se také nachází památková rezervace Vlčnovské búdy, což jsou pro Moravu typické vinařské domky. Ve vzdálenějším okolí můžete zahlédnout horu Velká Javořina , která je nejvyšší místem okresu Uherské Hradiště (970 m. n. m.). I z toho důvodu je zde umístěn televizní a rádiový vysílač. Na východní straně od Uherského brodu pokud bude přát počasí lze zahlédnout zámek Nový Světlov, který byl původně hradem.


Let balonem nad rybníčkem, vyhlídkový let Uherský Brod

Vyhlídkové lety balónem ve Zlínském kraji

Zlínský kraj nabízí tři místa, kde lze let balónem absolvovat. Kromě výše uvedeného Uherského Brodu stojí za zvážení let balónem nad Uherským Hradištěm a Zlínem. Let na obou místech probíhá obdobně takže nemůžete výběrem šlápnout vedle.


Chcete letět balónem sami?

Pokud byste chtěli letět zcela sami privátně a to ve dvou, třech, čtyřech nebo pěti osobách. Cena za privátní let je samozřejmě vyšší. Pokud byste chtěli spíše ušetřit zprostředkováváme let balónem ve velkém koši pro 10 až 24 osob. Bohužel ale ne ve Zlínském kraji. Nejblíže je tato varianta možná v Olomouckém kraji – let balónem ve velkém koši nad Olomoucí.


Více informací o letu, cenu a termínech: