Let balonem Kroměříž (Olomoucký kraj)

Popis letu balonem nad Kroměříží

Let balonem Kroměříž patří mezi jedny z nejoblíbenější lety v Olomouckém kraji především kvůli nádhernému okolí. Co můžete vidět z koše balónu Vám popíšeme v následující části. Záleží však jakým směrem bude vítr foukat. Let probíhá běžně v koši pro 5 až 10 osob, kdy ho pilotuje velice zkušený pilot. Létá se ve výšce od 50 do 300 metrů a to zhruba jednu hodinu. Poté pokud bude zájem mohou účastníci letu pomoci s balením balónu a naložením koše na přívěsný vozík. Následně jsou všichni účastníci převezeni na místo vzletu. Nemusíte tak vůbec nic řešit 🙂 Zjistit více o letu balonem Kroměříž


Na co se můžete těšit z koše balónu nad Kroměříží

Let balónem Kroměříž slibuje parádní podívanou na zajímavá místa tohoto krásného města. V centru shora budete moci obdivovat Arcibiskupský zámek a přilehlý park Podzámecká zahrada s rybníčkem a vodním kanálem. Nedaleko od něho Vás zcela jistě upoutá park Květná zahrada svými pravidelnými ornamenty, které jsou tvořeny z keřů. Uprostřed se nachází rotunda s freskami. Zajímavé jsou také pohledy na místní kostely – gotický kostel svatého Mořice, barokní kostel svatého Jana Křtitele nebo taktéž barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie. V okolí pak můžete pozorovat vrcholky stromů na vrchovině Chřiby, kde také můžete zahlédnout kamennou rozhlednu Brdo. To vše v případě letu směrem na jih. Pokud poletíte na sever z okolí Kroměříže uvidíte například renesanční zámek Chropyně a město Přerov.


Let balonem nad rybníčkem, vyhlídkový let balonem Kroměříž

Vyhlídkové lety balónem v Olomouckém kraji

Jak bylo zmíněno již výše let vyhlídkovým balónem nad Kroměříží je velice oblíbený. V Olomouckém kraji mu konkurují ještě let balónem nad Olomoucí a let balónem nad Bouzovem. Ať už vyberete jakékoli místo, nebudete litovat.


Chcete trochu ušetřit? Zprostředkováváme také let ve velkém balónu s více lidmi a se stewardem!

Pokud byste rádi ušetřili několik stokorun za zvážení stojí let ve vyhlídkovém balónu s velkým košem. Ten probíhá také v Olomouckém kraji a je určen pro 10 až 24 osob. Pomyslnou třešničkou na dortu je účast stewarda a dobrého pití. Naopak pokud byste raději letěli sami ať už ve dvou, třech, čtyřech nebo pěti osobách je k dispozici zcela privátní let. V tomto případě je cena pochopitelně vyšší.


Více informací o letu, cenu a termínech: