Let balonem Tachov (Plzeňský kraj)

Představení vyhlídkového letu nad Tachovem

Let balonem Tachov – top zážitek při kterém poznáte krásy tohoto města v Plzeňském kraji. Létá se zde v koši pro 5 až 6 osob, případně větším koši a to zhruba hodinu. Celý zážitek trvá 3 až 4 hodiny. Je totiž potřeba společně balón pro let připravit a na závěr opět sbalit. S balonem se dostanete minimálně 150 metrů v případě letu nad volnou krajinou a 300 metrů nad městskou zástavbou. Pochopitelně i výše, ale to záleží na pilotovi. Prvoletci se navíc jako malý bonus mohou těšit na slavnostní křest. Poté budou všichni účastníci převezeni na místo vzletu. O letu balonem Tachov


Co z koše balónu v okolí Tachova zahlédnete?

Let balonem Ostrava

Z koše balónu nepřehlédnete dominantu města, kterou je bezesporu zámek Tachov. V okolí se dokonce částečně dochovaly městské hradby. Městem protéká řeka Mže, která o něco dále napájí vodní nádrž Lučina a dále teče až do Plzně. V okolí města západním směrem vyčnívá v krajině rozhledna Vysoká na stejnojmenném vrchu. Na tomto vrchu se také nachází památník na husitskou bitvu, která v okolí proběhla v roce 1427. O něco dále severně lze spatřit zříceninu kláštera Paulánů Světce a druhou největší jízdárnu ve střední Evropě. K vidění je toho z koše balónu ale mnohem více!


Pro zajímavost: Nejstarší historické zprávy o místě zvaném Tachov pocházejí zpočátku 12. století. Místo bylo vybudováno při brodu na důležité obchodní stezce a zároveň chránilo vstup do Českého království.

Zdroj: tachov.cz

Další lety balonem v Plzeňském kraji probíhají:

Plzeňský kraj je bohatě zastoupen vyhlídkovými lety balónem. Jmenovitě se může proletět nad Plzní, Klatovy, Domažlicemi, Sušicí – hrad Rabí a Rokycany. Všechny vyhlídkové lety probíhají a stojí stejně tak záleží jen jaké místo vyberete. Všechny mají ale co nabídnout!

Plzeň | Klatovy | Domažlice | Sušice – hrad Rábí | Rokycany

Vyhlídkový let horkovzdušným balonem Tachov

Chcete ušetřit nebo letět zcela sami?

Chcete trochu ušetřit nebo vzít s sebou více osob? nabízí se volba letu ve velkém koši pro 13 až 24 osob. Úspora není nikterak velká, ale každá koruna dobrá. Chcete naopak letět balónem sami? I tato varianta je možná a to pro dvě až 10 osob privátního letu balónem. Levněji můžete po většinu roku pořídit soukromý let až pro 8 osob přímo u provozovatele Zazitky.cz.


Let balonem Tachov – Více info o letu, ceně a termínech: