Let balonem Praha 🌤️

Jak probíhá let nad Prahou v balónu?

Let balonem Praha probíhá standardně jednu hodinu ve výšce 150 metrů nad volnou krajinou a minimálně 300 metrů nad zástavbou odkud už je krásný výhled na zajímavá místa Prahy a okolí. Létá se v koši pro až pět osob, popřípadě ještě větším koši a to po celý rok. Mimo hlavní sezonu od dubna do října je potřeba se tepleji obléct. Dost ale zahřeje hořák, který vhání teplý vzduch do balonu. Po bezpečném přistání jsou všichni účastnici převezeni na místo vzletu balonu. Na co se tedy v Praze můžete těšit? Dozvíte se v dalším odstavci níže. Více o letu balonem Praha


Na jaký výhled se můžete v Praze těšit?

Vyhlídkový let balonem Praha

Z koše vyhlídkového balonu uvidíte nejzajímavější památky Prahy. Namátkou můžeme jmenovat Pražský hrad, Karlův most, katedrálu sv. Víta nebo národní divadlo. Určitě nepřehlédnete Petřínskou rozhlednu nebo žižkovský vysílač s lezoucími miminky. Zahlédnete městské části Letňany, Kbely, Černý most a další. Musíme upozornit, že nelze letět úplně všude. V Praze se nachází cela řada míst, kde se létat nesmí. I tak jde ale o parádní zážitek na celý život, který je také velice oblíbený jako dárek pro významná jubilea.


Let balonem

Hledáte soukromý let balonem Praha?

Pokud byste měli zájem o privátní let, tak i ten je k dispozici. Dostupné jsou varianty pro dvě až 10 osob. Pochopitelně v tomto případě je cena na osobu vyšší než u výše uvedeného vyhlídkového letu až pro osm osob. Rozhodně, ale stojí za to! 🙂


Alternativní lety balonem ve Středočeském kraji

Za zvážení také stojí lety balonem ve Středočeském kraji, kde jich probíhá hned několik:

  • Let balonem Karlštejn – nádherný vyhlídkový let nad nejznámějším českým hradem a jeho malebným okolím Českého krasu. Znáte lomy Malá a Velká Amerika? Poznejte je shora z koše vyhlídkového balonu.
  • Let balonem Konopiště – poznejte zámek Konopiště a jeho přilehlý zámecký park z ptačí perspektivy. Obdivujte také rozmanitou přírodu okolo řeky Sázavy, která se krásně zařezává do krajiny a vytváří zajímavé meandry.
  • Let balonem Křivoklát – krásný, poklidný let balonem nad dříve loveckým hradem v Křivoklátských lesích a zříceninami hradů Žebrák a Točník z 13. století. Poznejte oblíbené místo spisovatele Oty Pavla díky letu horkovzdušným balonem.
  • Let balonem Kutná Hora – zažijte dokonalý výhled na celou Kutnou Horu, která je zařazena do seznamu Unesco a poznejte chrám Svaté Barbory jako málokdo. Pohledem shora z koše vyhlídkového balonu.

Více informací o letu, cenu a termínech: