Let balonem Kutná Hora (Středočeský kraj)

Průběh letu balonem nad Kutnou Horou

Let balonem Kutná Hora je nádherným zážitkem a v poslední době také velice oblíbeným dárkem. Pravý důvod proč je tak často vybírán přikláníme k tomu, že jde o zážitek na celý život. Obzvlášť v případě Kutné Hory. Létá se v koši pro 5 až 10 osob se zkušeným pilotem, který Vás po celou cestu bude upozorňovat na zajímavá místa, povypráví o historii letectví a dalších věcech souvisejících s balonářstvím. Pochopitelně pouze pokud budete o to mít zájem. Létá se zpravidla ve výšce 50 až 300 metrů a to necelou hodinu. Po bezpečném přistání jsou všichni účastníci letu horkovzdušným balónem převezeni na místo vzletu. Dobrou zprávou je to, že se létá po celý rok. Zejména od dubna do října, kdy bývá opravdu hezké počasí. Zjistit více o letu balonem Kutná Hora


Co z balónu nad Kutnou Horou můžete vidět?

Z koše vyhlídkového balónu si užijete výhled na Kutnou Horu, která je na seznamu UNESCO a na její ikonická místa – Chrám Svaté Barbory a Chrám na Nebe vzetí Panny Marie. Díky kolínské rovině pokud bude přát počasí uvidíte opravdu daleko. Na město Kolín, lázně Poděbrady, Čáslav, ale také nádherný zámek Kačina.


Let horkovzdušným balonem, Let balonem Kutná Hora

Další vyhlídkové lety balonem – Středočeský kraj

Středočeský kraj je rájem všech balónařů a to díky mnoha zajímavým místům, které stojí za to prohlídnout si shora. Výběr je tak na rozdíl od ostatních krajů trochu komplikovanější. Každé místo má své kouzlo a zajímavosti. Na všech místech je průběh letu zcela totožný. Jaká další místa ve Středočeském kraji vybízí k prozkoumání shora?


Chcete letět balónem sami?

Dostupná je taky alternativa privátního letu. Na rozdíl od výše uvedeného letu v koši neletí s vámi dalších 3 až 7 osob, ale pouze Váši známí. Lze letět pouze ve dvou, ve třech, ale také ve čtyřech nebo pěti lidech. Samozřejmě v tomto případě je cena o něco vyšší. Pokud byste naopak chtěli trochu ušetřit na některých místech je možnost využít letu ve velkém koši pro 10 až 24 osob, kde je cena pochopitelně nižší.


Více informací o letu, cenu a termínech: