Let balonem Křivoklát (Středočeský kraj)

Několik řádků o letu balonem nad Křivoklátem

Let balonem Křivoklát patří k nejoblíbenějším dárkům, možná právě proto, že jde o zážitek na celý život. Právě Středočeský kraj patří k jednomu z nejoblíbenějších balonářských míst. Let nad Křivoklátem probíhá v koši pro 5 až 10 osob za účasti zkušeného pilota. Ten Vás celým letem krásně provede. Ukáže zajímavá místa, povypráví o tom jak se létalo dříve a podobně. Dobrou zprávou je, že se létá po celý rok avšak nejlepší sezóna probíhá od dubna do října. Samozřejmě pouze za příznivých podmínek. Standardně se létá ve výšce 50 až 300 metrů a to necelou hodinu. Po přistání pilot všechny účastníky převez zpět na místo vzletu. Zjistit více o letu balonem Křivoklát


Co můžete z balónu nad Křivoklátem a okolím obdivovat?

Hrad Křivoklát, let balonem Křivoklát

Z balónu pod sebou budete moci obdivovat původně lovecký hrad Křivoklát a Křivoklátské lesy. Spatřit také během letu můžete zříceniny hradů Žebrák a Točník, které pochází z 13. století a obýval je český král Václav IV. Pokud bude vítr foukat příznivým směrem pravděpodobně uvidíte i pohádkový Karlštejn.

Co se týká přírody pozorovat budete moci faunu i floru chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Oblíbené místo spisovatele Oty Pavla, který napsal známá díla jako Smrt krásných srnců nebo Jak jsem potkal ryby. Poleťte balónem a prozkoumejte toto krásné místo zařazené do rezervací UNESCO shora.


Let balonem nad rybníčkem, let balonem Křivoklát - ilustrace

Další lety horkovzdušným balónem ve Středočeském kraji

Středočeský kraj nabízí celou řadu zajímavých míst, které stojí za to prozkoumat shora. Rozhodně stojí za zvážení, které místo vybrat. Litovat ale nebude v žádném případě. Dalšími místy kromě Křivoklátu, které stojí za zvážení k letu jsou:


Chcete letět balónem nad Křivoklátem sami?

Chcete si užít romantický let ve dvou nebo snad sami s rodinou? I tyto varianty jsou k dipozici avšak pochopitelně za vyšší cenu. Dostupné jsou varianty pro 2 osoby, pro 3 osoby a pro 4 nebo 5 osob. Na jiných místech taktéž ve Středočeském kraji můžete naopak zvolit let ve větším koši s více lidmi a to za lepší cenu. Zjistit více o letu ve větším balónu ve Středočeském kraji


Více informací o letu, cenu a termínech