Let balonem Křivoklát (Středočeský kraj)

Několik řádků o letu balonem nad Křivoklátem

Let balonem Křivoklát patří k nejoblíbenějším dárkům, možná právě proto, že jde o zážitek na celý život. Právě Středočeský kraj patří k jednomu z nejoblíbenějších balonářských míst. Let nad Křivoklátem probíhá v koši pro 5 až 6 osob, popřípadě větším koši vždy za účasti zkušeného pilota. Ten Vás celým letem krásně provede. Ukáže zajímavá místa, povypráví o tom jak se létalo dříve a podobně. Dobrou zprávou je, že se létá po celý rok avšak nejlepší sezóna probíhá od dubna do října. Samozřejmě pouze za příznivých podmínek. Standardně se létá ve výšce minimálně 150 metrů nad volnou přírodou a 300 metrů nad zástavbou a to necelou hodinu. Po přistání pilot všechny účastníky převez zpět na místo vzletu. O letu horkovzdušným balonem Křivoklát


Co můžete z balónu nad Křivoklátem a okolím obdivovat?

Hrad Křivoklát, let balonem Křivoklát

Z balónu pod sebou budete moci obdivovat původně lovecký hrad Křivoklát a Křivoklátské lesy. Spatřit také během letu můžete zříceniny hradů Žebrák a Točník, které pochází z 13. století a obýval je český král Václav IV. Pokud bude vítr foukat příznivým směrem pravděpodobně uvidíte i pohádkový Karlštejn.

Co se týká přírody pozorovat budete moci faunu i floru chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Oblíbené místo spisovatele Oty Pavla, který napsal známá díla jako Smrt krásných srnců nebo Jak jsem potkal ryby. Poleťte balónem a prozkoumejte toto krásné místo zařazené do rezervací UNESCO shora.


Krátce o hradu Křivoklát

Hrad Křivoklát je jedním z nejstarších hradů v České republice a po staletí byl důležitým centrem politické i kulturní dění v zemi. První zmínky o hradu pocházejí již z 12. století, kdy byl vystavěn na skále nad řekou Berounkou. Během své historie sloužil hrad různým účelům, jako byla královská rezidence, lovecký zámeček nebo vězení pro politické vězně. Ve 14. století byl hrad přestavěn v gotickém stylu a o několik století později byl rozšířen o nová křídla. V roce 1583 se hrad dostal do majetku Šternberků a ti ho využívali jako své sídlo až do 20. století. Během druhé světové války byl hrad zabrán nacisty a sloužil jako útočiště pro významné osobnosti. Dnes je hrad Křivoklát významnou turistickou atrakcí, kterou každoročně navštíví tisíce turistů.

Hrad Křivoklát
Hrad Křivoklát a přilehlé okolí vybízí ke krásné procházce

Další lety horkovzdušným balónem ve Středočeském kraji

Středočeský kraj nabízí celou řadu zajímavých míst, které stojí za to prozkoumat shora. Rozhodně stojí za zvážení, které místo vybrat. Litovat ale nebude v žádném případě. Dalšími místy kromě Křivoklátu, které stojí za zvážení k letu jsou:

Mladá Boleslav | Karlštejn | Konopiště | Kutná Hora | Slapy

Vyhlídkový let horkovzdušným balonem

Chcete letět balónem nad Křivoklátem sami?

Chcete si užít romantický let ve dvou nebo snad sami s rodinou? I tyto varianty jsou k dispozici avšak pochopitelně za vyšší cenu. Dostupné jsou varianty pro až 10 osob. Levněji můžete po většinu roku pořídit soukromý let až pro 8 osob přímo u provozovatele Zazitky.cz. Na jiných místech taktéž ve Středočeském kraji můžete naopak zvolit let ve větším koši s více lidmi a to za lepší cenu. Více o letu ve větším balónu ve Středočeském kraji


Jaké jsou ohlasy na vyhlídkový let balonem?

Zážitek z letu balónu byl naprosto vynikající. Vše proběhlo úspěšně. Nezapomenutelný zážitek Marie C., hodnocení: 5/5

Číst více recenzí na Adrop.cz

Více informací o letu, cenu a termínech