Řízení dopravního letadla Douglas DC-9 Liberec ✈️

Vyzkoušejte nebo darujte let ve skutečném kokpitu letadla, který byl dovezen do Liberce až z Kanady, odkud po světě nalétal téměř 90 000 hodin. Jde o zcela unikátní letecký simulátor, který nemá obdoby ani za hranicemi České Republiky. Kolem kokpitu je umístěno 5 obrazovek s rozsahem 270 stupňů, které poskytují velice reálný prožitek pilotování letadla. Ještě vyšší zážitek poskytuje drnčení a vibrace podlahy a sedaček. Vyzkoušejte nebo darujte simulátor letadla Dougles Dc-9


Krátce o letadlu Douglas DC-9, které je připravené k pilotování

Dopravní letadlo McDonnell Douglas DC-6B na Aviatické pouti, letecký simulátor
Dopravní letadlo McDonnell Douglas DC-6B – prezidentský speciál, který je teď v rukou akrobatické skupiny Flying Bulls. DC-9 tvarově vychází z tohoto typu.

Dopravní letadlo Douglas DC-9, celým názvem McDonnell Douglas DC-9 je dvoumotorové letadlo, které při vývoji bylo určené firmou McDonnell Douglas pro krátké lety. Výše na obrázku můžete vidět starší model DC-6B, který je ale DC-9 tvarově velice podobný. Tuto společnost však později koupila společnost Boeing a to kvůli přetrvávajícím finančním problémům. Jde o letadlo ze 70. let pro 90 až 135 pasažérů ze kterého později vycházelo letadlo Boeing 717. Unikátní toto letadlo bylo tím, že motory mělo umístěno v zadní části na trupu. Ne na křídlech jak je tomu zvykem u Boeingu 737 nebo Airbasu A320. Jeho výroba skončila v 80. letech s necelou tisícovkou sériově vyrobených kusů.


Kokpit řízení dopravního letadla Douglas DC-9 v Liberci

Jaký je průběh řízení dopravního letadla Douglas DC-9 jako dárek?

Po příchodu následuje krátká instruktáž spolu s představením letadla a jeho ovládacích prvků. Představen Vám bude také celý průběh tohoto zážitku. Poté účastník sedá do sedačky a spolu s ním jako kopilot zkušený instruktor, který je připraven být nápomocen po celou dobu letu a hlavně při přistávání 🙂 K dispozici jsou varianty simulátoru řízení letadla na 30, 60, 120 a 180 minut.


A co takhle řízení letadla Airbas A320 nebo Boeing 737?

V Praze jsou k dispozici hned dva typy letadel, které lze díky simulátoru letu vyzkoušet. Prvním z nich je velice rozšířený Boeing 737 a druhým pak neméně známý Airbas A320. Obě tyto letadla si jsou parametry i typem velice blízká protože jde i přímé konkurenty. Ať vyberete jakékoliv, určitě nešlápnete vedle a to ani v případě simulátoru stíhaček nebo vrtulníků.


Jaké jsou recenze na simulátor letadla?

Vše bylo dokonalé! Zážitek, obsluha, naprosto vynikající!!A ještě navíc dokonalé fotky!! Moc děkujeme , můžeme doporučit a budeme doporučovat, všem kamarádům, protože to opravdu stoji zato zažit! Děkujeme!! Eva J., hodnocení: 5/5

Číst více recenzí na Adrop.cz

Dostupné termíny a cena pilotování letadla jako dárek