Let letadlem Prachatice (Jihočeský kraj) 🛩️

Krátký popis letu letadlem Prachatice

Let letadlem Prachatice je unikátním zážitkem díky kterému poznáte toto zajímavé místo v Jihočeském kraji. Vydejte se na hodinový let při kterých Vás čekají fascinující panoráma, které vám umožní spatřit celou řadu historických a přírodních památek, jako jsou zámky Hluboká, Netolice, či neopakovatelný Český Krumlov. Spatříte také krásy města Prachatice. Poletíte v pohodlném, vyhřívaném letadle moderního typu Cessna 172 s křídlem umístěným na horní straně trupu, díky kterému nebudou mít výhledy téměř žádnou překážku. Všechny pasažéry v letadle budou během letu doprovázet sluchátka, do kterých bude pilot vysvětlovat a popisovat jednotlivé zajímavosti pod vámi. Více o letu letadlem Prachatice


Co z letadla nad Prachaticemi zahlédnete?

Vyhlídkový let balonem Prachatice

Z pohodlí letadla se Vám naskytne krásný pohled na celé město a jeho okolí. V centru města nepřehlédnete Velké náměstí, nedaleký kostel sv. Jakuba Většího a dva významné domy. Prvním z nich je Husův dům z 16. století o kterém se traduje, že v něm bydlel Jan Hus během svého studia. Druhým je pak Heydlův dům taktéž 16. století, který patřil prachatické rodině Heydlů. Ti ho pravděpodobně nechal přestavět z gotického stylu na renesanční a tak je do dnes zdoben psaníčkovými sgrafity. Nedaleko od centra se pak nachází oblíbený Štěpánčin park s poněkud zanedbaným letním kinem. Severně od centra můžete spatřit Žižkovu skalku, která je oblíbeným místem turistů. Za dobrého počasí a letové výšky lze spatřit vrcholky národního parku Šumava a vodní nádrž Lipno.


Lety letadlem dále v okolí probíhají:

V Jihočeském kraji zprostředkováváme také lety nad Českými Budějovicemi, Českým Krumlovem, Hlubokou nad Vltavou, Netolicemi. Pokud Vám tato místa z jakéhokoliv důvodu nevyhovují, doporučujeme se podívat na lety ve vedlejších krajích – Plzeňský kraj, Středočeský kraj a Jihomoravský kraj. Určitě si jiné zajímavé místo vyberete. Konkrétně jde o tato letiště:

Plzeň | Benešov | Karlštejn | Kladno | Příbram – Dlouhá Lhota | Mladá Boleslav | Brno | Vyškov


Let letadlem Prachatice – více o termínu a ceně: