Let balonem Seč (Pardubický kraj)

Krátký popis letu balonem Seč

Let balonem Seč je jedním z nejkrásnějších letů balónem v Pardubickém kraji. Léta se zde v malém koši pro 5 až 10 osob ve výšce od 150 metrů nad krajinou a min. 300 metrů nad místní zástavbou. Doba letu je necelou hodinku, ale celý zážitek začíná od nafukování a končí sbalením balónu. Počítejte tedy zhruba 3 až 4 hodiny. O pilotování balonu se stará zkušený pilot, který Vám může o balonářství dlouze vyprávět. Zároveň Vás upozorní na zajímavá místa v okolí. Jaká to jsou? Dozvíte s v dalším odstavci. O letu horkovzdušným balonem Seč


Co z koše vyhlídkového balonu nad Sečí zahlédnete?

Vyhlídkový let balonem Seč, pohled na přehradu
Pohled na ostrůvek přehrady od zříceniny hradu Oheb

Tento let balónem je zaměřen na okolí přehrady a města Seč, které se nachází v Železných horách nedaleko od Chrudimi. Těšit se můžete na krásný výhled na renesanční kostel sv. Vavřince a zámek v Seči, ale také na přehradu s malým ostrůvkem. Přehradu lemují chatové osady, autokempy a hotely. Obzvláště zajímavý pohled na přehradu je v létě když přehrada „bují“ životem. Lidé se projíždějí na loďkách, provozují vodní sporty, rybaří,… Jak možná víte na jednom z břehů přehrady můžete spatřit zříceninu hradu Oheb z 11. až 13. století. Do dnes se zde zachovaly pouze zbytky hradeb, části dvou věží a brány. Jde o velice hojně navštěvované místo pro svůj nádherný výhled na přehradu.

Vyhlídkový let balonem nad Sečí, pohled na přehradu
Pohled na přehradu, kde pluje malá plachetnice

Z okolí Seče můžete zahlédnou nedaleká města, kterými jsou Chrudim, Heřmanův Městec, Nasavrky či Chotěboř. Záleží ale na povětrnostních podmínkách a viditelnosti. V těsné blízkosti Seče ale můžete zahlédnout vápencový lom u Prachovic nebo televizní a rozhlasový vysílač Krásné. Další zajímavá místa vytváří příroda chráněné krajinné oblasti Železné hory.


Další lety horkovzdušným balonem v Pardubickém kraji probíhají:

Česká Třebová | Chrudim | Kunětická hora | Lanškroun | Litomyšl | Moravská Třebová | Pardubice | PoličkaÚstí nad Orlicí | Vysoké Mýto | Žamberk


Chcete trochu ušetřit? Zprostředkováváme také let balonem s více lidmi a se stewardem!

Chcete alespoň trochu ušetřit nebo vzít s sebou více osob? nabízí se volba letu ve velkém koši pro 10 až 24 osob. Úspora není příliš velká, ale na druhou stranu s Vámi navíc poletí i steward s dobrým pitím. Chcete naopak letět balónem sami? I tato varianta je možná a to pro dvě, tři, čtyři nebo pět osob privátního letu balónem.


Jaké jsou recenze letu balónem v Pardubickém kraji?

Úžasný zážitek, chceme jej zopakovat. Moc děkuji.

Milan K. hodnocení 5/5

Zdroj: Adrop.cz

Let balonem Seč – více informací o letu, termínu a ceně: