Let balonem Seč (Pardubický kraj)

Krátký popis letu balonem Seč

Let balonem Seč je jedním z nejkrásnějších letů balónem v Pardubickém kraji. Léta se zde v malém koši pro 5 až 6 osob, popřípadě pro více než 8 osob ve výšce od 150 metrů nad krajinou a min. 300 metrů nad místní zástavbou. Doba letu je necelou hodinku, ale celý zážitek začíná od nafukování a končí sbalením balónu. Počítejte tedy zhruba 3 až 4 hodiny. O pilotování balonu se stará zkušený pilot, který Vám může o balonářství dlouze vyprávět. Zároveň Vás upozorní na zajímavá místa v okolí. Jaká to jsou? Dozvíte s v dalším odstavci. O letu horkovzdušným balonem Seč


Co z koše vyhlídkového balonu nad Sečí zahlédnete?

Vyhlídkový let balonem Seč

Tento let balónem je zaměřen na okolí přehrady a města Seč, které se nachází v Železných horách nedaleko od Chrudimi. Těšit se můžete na krásný výhled na renesanční kostel sv. Vavřince a zámek v Seči, ale také na přehradu s malým ostrůvkem. Přehradu lemují chatové osady, autokempy a hotely. Obzvláště zajímavý pohled na přehradu je v létě když přehrada „bují“ životem. Lidé se projíždějí na loďkách, provozují vodní sporty, rybaří,… Jak možná víte na jednom z břehů přehrady můžete spatřit zříceninu hradu Oheb z 11. až 13. století. Do dnes se zde zachovaly pouze zbytky hradeb, části dvou věží a brány. Jde o velice hojně navštěvované místo pro svůj nádherný výhled na přehradu.

Vyhlídkový let balonem Seč, pohled na přehradu
Pohled na ostrůvek přehrady od zříceniny hradu Oheb
Vyhlídkový let balonem nad Sečí, pohled na přehradu
Pohled na přehradu, kde pluje malá plachetnice

Z okolí Seče můžete zahlédnou nedaleká města, kterými jsou Chrudim, Heřmanův Městec, Nasavrky či Chotěboř. Záleží ale na povětrnostních podmínkách a viditelnosti. V těsné blízkosti Seče ale můžete zahlédnout vápencový lom u Prachovic nebo televizní a rozhlasový vysílač Krásné. Další zajímavá místa vytváří příroda chráněné krajinné oblasti Železné hory.


Další lety horkovzdušným balonem v Pardubickém kraji probíhají:

Česká Třebová | Chrudim | Kunětická hora | Lanškroun | Litomyšl | Moravská Třebová | Pardubice | PoličkaÚstí nad Orlicí | Vysoké Mýto | Žamberk


Chcete trochu ušetřit? Zprostředkováváme také let balonem s více lidmi za supr cenu!

Chcete alespoň trochu ušetřit nebo vzít s sebou více osob? nabízí se volba letu ve velkém koši pro 13 až 24 osob. Úspora není příliš velká, ale každá koruna se hodí. Chcete naopak letět balónem sami? I tato varianta je možná a to pro dvě až 10 osob privátního letu balónem. Levněji můžete po většinu roku pořídit soukromý let až pro 8 osob přímo u provozovatele Zazitky.cz.


Jaké jsou recenze letu balónem v Pardubickém kraji?

Bylo to velmi povedené. Počasí nám přálo a pilot to měl pod kontrolou. Jan S., hodnocení 5/5

Vše proběhlo skvěle. Výborná parta, skvělý instruktor. Ještě určitě zopakuji. Jiří V., hodnocení: 5/5

Číst více recenzí na Adrop.cz

Let balonem Seč – více informací o letu, termínu a ceně: