Let balonem Lanškroun (Pardubický kraj)

Popis letu balónem v okolí Lanškrouna

Let balonem Lanškroun je dobrým způsobem jak poznat toto krásné město a jeho okolí. To je možné díky letové výšce od 150 metrů nad volnou krajinou a od 300 metrů nad místní zástavbou. Tato výška slibuje už pěkný výhled do okolí. Nad Lanškrounem se létá v malém koši pro 5 až 6 osob, popřípadě větším pro více než 8 osob a to zhruba jednu hodinu. Celý zážitek ale začíná nafukováním balónu, vzletem, samotným téměř hodinovým vyhlídkovým letem, přistáním a sbalením balonu. Celkem tedy počítejte se 3 až 4 hodinami. Nebojte po přistání a sbalení kufru jsou všichni účastníci převezeni na místo vzletu. Více o letu balonem Lanškroun


Co z vyhlídkového balónu v okolí Lanškrouna uvidíte?

Vyhlídkový let horkovzdušným balonem

Let balonem Lanškroun nabízí celou řadu zajímavých míst jak při pohledu na město tak na jeho okolí. Ve městě určitě budete obdivovat krásný zámek z 15. století, který se nachází přímo na náměstí Aloise Jiráska a v současnosti je v něm umístěno městské muzeum. Kromě zámku budete moci z koše vyhlídkového balónu obdivovat další zajímavé budovy města, kterými jsou například Stará pošta, Renezanční radnice, Dům Piano a nebo místní gymnázium. V těsném okolí města se nachází Lanškrounské rybníky (Krátký, Dlouhý, Olšový a Sluneční) napájené Ostrovským potokem, který Lanškrounem protéká.

V okolí města můžete zahlédnout zajímavý Nový Zámek u Lanškrouna, který místní obyvatelé pojmenovali „zámeček“. Bohužel z původního zámku se dochovala pouze jedna věž, která je ale velice pěkně zrekonstruovaná. U výše zmiňovaných rybníků můžete spatřit menší rozhlednu s netradičním jménem, Hláska na Kypuši. Kypuš se jmenuje kopec na kterém rozhledna leží, ale pro označení „hláska“ bohužel neznáme vysvětlení 🙂 V dáli je také možné zahlédnout větší okolní města jako jsou Česká Třebová, Ústí nad Orlicí a Jablonné nad Orlicí. Pro zájemce je možný i let balonem nad Českou Třebovou a Ústím nad Orlicí.


Další lety balónem v Pardubickém kraji probíhají:

Česká Třebová | Chrudim | Kunětická hora | Litomyšl | Moravská Třebová | Pardubice | Polička | Seč | Ústí nad Orlicí | Vysoké Mýto | Žamberk


Chcete trochu ušetřit nebo se proletět sami?

Chcete trochu ušetřit nebo vzít s sebou více osob? nabízí se volba letu ve velkém koši pro 13 až 24 osob. Úspora není nijak velká, ale každá koruna se počítá. Chcete naopak letět balónem sami? I tato varianta je možná a to pro dvě až 10 osob privátního letu balónem. Levněji můžete po většinu roku pořídit soukromý let až pro 8 osob přímo u provozovatele Zazitky.cz.


Více informací o letu, ceně a termínech: