Let balonem Lanškroun (Pardubický kraj)

Popis letu balónem v okolí Lanškrouna

Let balonem Lanškroun je dobrým způsobem jak poznat toto krásné město a jeho okolí. To je možné díky letové výšce od 150 metrů nad volnou krajinou a od 300 metrů nad místní zástavbou. Tato výška slibuje už pěkný výhled do okolí. Nad Lanškrounem se létá v malém koši pro 5 až 10 osob a to zhruba jednu hodinu. Celý zážitek ale začíná nafukováním balónu, vzletem, samotným téměř hodinovým vyhlídkovým letem, přistáním a sbalením balonu. Celkem tedy počítejte se 3 až 4 hodinami. Nebojte po přistání a sbalení kufru jsou všichni účastníci převezeni na místo vzletu. Více o letu balonem Lanškroun


Co z vyhlídkového balónu v okolí Lanškrouna uvidíte?

Let balonem Lanškroun nabízí celou řadu zajímavých míst jak při pohledu na město tak na jeho okolí. Ve městě určitě budete obdivovat krásný zámek z 15. století, který se nachází přímo na náměstí Aloise Jiráska a v současnosti je v něm umístěno městské muzeum. Kromě zámku budete moci z koše vyhlídkového balónu obdivovat další zajímavé budovy města, kterými jsou například Stará pošta, Renezanční radnice, Dům Piano a nebo místní gymnázium. V těsném okolí města se nachází Lanškrounské rybníky (Krátký, Dlouhý, Olšový a Sluneční) napájené Ostrovským potokem, který Lanškrounem protéká.

V okolí města můžete zahlédnout zajímavý Nový Zámek u Lanškrouna, který místní obyvatelé pojmenovali „zámeček“. Bohužel z původního zámku se dochovala pouze jedna věž, která je ale velice pěkně zrekonstruovaná. U výše zmiňovaných rybníků můžete spatřit menší rozhlednu s netradičním jménem, Hláska na Kypuši. Kypuš se jmenuje kopec na kterém rozhledna leží, ale pro označení „hláska“ bohužel neznáme vysvětlení 🙂 V dáli je také možné zahlédnout větší okolní města jako jsou Česká Třebová, Ústí nad Orlicí a Jablonné nad Orlicí. Pro zájemce je možný i let balonem nad Českou Třebovou a Ústím nad Orlicí.


Další lety balónem v Pardubickém kraji probíhají:

Česká Třebová | Chrudim | Kunětická hora | Litomyšl | Moravská Třebová | Pardubice | Polička | Seč | Ústí nad Orlicí | Vysoké Mýto | Žamberk


Chcete trochu ušetřit? Zprostředkováváme také let balonem s více lidmi a se stewardem!

Chcete trochu ušetřit nebo vzít s sebou více osob? nabízí se volba letu ve velkém koši pro 10 až 24 osob. Úspora není nijak velká, ale na druhou stranu s Vámi navíc poletí i steward s dobrým pitím. Chcete naopak letět balónem sami? I tato varianta je možná a to pro dvě, tři, čtyři nebo pět osob privátního letu balónem.


Více informací o letu, ceně a termínech: