Let balonem Polička (Pardubický kraj)

Krátký popis letu balónem Polička

Let balonem Polička nabízí nádherný způsob jak poznat město skladatele Bohuslava Martinů a další místa v okolí. Létá se ve vyhlídkovém balónu ve výšce od 150 metrů nad krajinou a min. 300 metrů nad zástavbou což už slibuje krásný výhled. Standardně let probíhá necelou hodinku, ale celý zážitek trvá 3 až 4 hodiny. Je potřeba totiž horkovzdušný balón nafouknout a po letu sbalit. Toho se účastník také zúčastní aby poznal co všechno balonářství představuje. Po sbalení balónu jsou všichni účastníci letu převezeni na místo vzletu. O letu vyhlídkovým balónem Polička


Co z koše balonu nad Poličkou zahlédnete?

Vyhlídkový let horkovzdušným balonem

Z koše vyhlídkového balonu zahlédnete celou Poličku a krásné okolí. Konkrétně centrum Poličky, tedy Palackého náměstí s krásnou barokní radnicí. O něco blíže k Bílému potoku pak můžete zahlédnout kostel sv. Jakuba. Nádherný pohled na celé město je hlavně díky opevnění města, které se dochovalo včetně 19 věží (půlkruhových bašt). Jde o jedno z nejzachovalejších opevněních v ČR. Vybudováno již ve 14. století a v historii bylo velice účinné. Okolí Poličky nabízí krásné výhledy na nedaleké Žďárské vrchy. Zahlédnout můžete také blízká města jako třeba Litomyšl, Nové Hrady, Hlinsko a další. Záleží pochopitelně na povětrnostních podmínkách a viditelnosti. Let balonem nad Poličkou se spolu s letem nad Litomyšlí a Kunětickou horou řadí mezi nejkrásnější vyhlídkové lety v Pardubickém kraji. Ať vyberete jakékoliv místo, určitě nebudete litovat. Let balonem je zcela unikátním zážitkem, který „dostane“ téměř každého.


Pro zajímavost: V centru Poličky můžete navštívit rodnou světnici významného českého skladatele, Bohuslava Martinů. Nachází se v kostelní věži sv. Jakuba, kde se Vám kromě prohlídky světničky naskytne nádherný výhled na město a jeho okolí.

Zdroj: www.cmbpolicka.cz

Další lety vyhlídkovým balónem v Pardubickém kraji probíhají:

Česká Třebová | Chrudim | Kunětická hora | Lanškroun | Litomyšl | Moravská Třebová | Pardubice | Seč | Ústí nad Orlicí | Vysoké Mýto | Žamberk


Chcete trochu ušetřit? Zprostředkováváme také let balonem s více lidmi za výhodnější cenu!

Chcete alespoň trochu ušetřit nebo vzít s sebou více osob? nabízí se volba letu ve velkém koši pro 13 až 24 osob. Úspora není nikterak velká, ale každá koruna dobrá. Chcete naopak letět balónem sami? I tato varianta je možná a to pro dvě až 10 osob privátního letu balónem. Levněji můžete po většinu roku pořídit soukromý let až pro 8 osob přímo u provozovatele Zazitky.cz.


Let balonem Polička – více informací o letu, termínu a ceně: