Let balonem Rýmařov (Moravskoslezský kraj)

Krátké představení letu nad Rýmařovem

Let balonem Rýmařov je unikátním zážitkem díky kterému poznáte toto zajímavé místo v Moravskoslezském kraji. A nejen to, samozřejmě i široké okolí. K vidění je toho opravdu hodně, ale o tom více až o pár řádků níže. Teď zpátky k průběhu letu. Vše začíná přípravou balónu, hořáků a koše. Následuje zhruba hodinový let a bezpečné přistání. S prvoletci proběhne slavnostní křest a následně je vše potřeba opět sbalit. Poté jsou všichni účastníci převezeni na místo vzletu. Celkem počítejte se 3 až 4 hodinami při kterých poznáte co balonářství obnáší a také kus Olomouckého kraje. O letu horkovzdušným balonem Rýmařov


Co z koše vyhlídkového balónu zahlédnete?

Z koše vyhlídkového balónu poznáte část Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Zejména pak město Rýmařov, které je nejzápadnějším městem Moravskoslezského kraje. Užijete si pohled na celé město, kterým Podolský potok. Přehlédnout nemůžete významné církevní stavby města, kterými jsou kostel Navštívení Panny Marie a kostel sv. Michaela. Za dobré viditelnosti v okolí, východním směrem zahlédnete město Bruntál a níže pak Vodní nádrž Slezská Harta. Jižním směrem od města pak při dobré viditelnosti a výšce spatřit hrad Sovinec. Severozápadním směrem případně zámek Janovice, který bohužel není v příliš dobrém stavu a za ním pak v dáli Praděd.


Kde se v Moravskoslezském kraji létá?

V Moravskoslezském kraji se létá celkem na 5 místech. Kromě právě zmiňované Opavy jde o Ostravu, Frýdek Místek a Hukvaldy. Všechna tato místa jsou něčím zajímavá a tak záleží čistě na Vašich preferencích. My můžeme doporučit všechny! 🙂 Kde se kromě Opavy můžete v Moravskoslezském kraji proletět?

Let balónem Opava | Let balónem Ostrava | Let balónem Frýdek Místek | Let balónem Hukvaldy


Chcete letět sami nebo alespoň trochu ušetřit?

Chcete alespoň trochu ušetřit nebo vzít s sebou více osob? nabízí se volba letu ve velkém koši pro 10 až 24 osob. Úspora není nijak velká, ale na druhou stranu s Vámi navíc poletí i steward s dobrým pitím. Chcete naopak letět balónem sami? I tato varianta je možná a to pro dvě, tři, čtyři nebo pět osob privátního letu balónem.


Let balonem Rýmařov – více o letu, ceně a termínech: