Let balonem Opava (Moravskoslezský kraj)

Krátké představení letu nad Opavou

Let balonem Opava je ideální způsob poznání tohoto Moravskoslezského města a jeho okolí. Létá se zde v koši pro 5 až 10 osob a to téměř po celý rok. Nejčastěji však od dubna do října, kdy je počasí nejpříznivější. Samotný let trvá zhruba hodinu, ale celý zážitek 3 až 4 hodiny. Vše totiž začíná přípravou balónu a končí jeho sbalením. Nemusíte mít obavu, po přistání jsou všichni účastníci převezeni na místo vzletu. O letu horkovzdušným balonem Opava


Co z koše vyhlídkového balónu zahlédnete?

Let balonem Opava - pohled na město

Z koše balónu si užijete pohled na celé město a jeho centrum. To krásně téměř celé lemují místní sady – Dvořákovy, Smetanovy, Janáčkovy sady. Přehlédnout zde nemůžete Ptačí vrch na kterém se nachází velký altán a v okolí kovoví ptáci. Okolo centra zcela jistě nepřehlédnete významné církevní stavby. Těmi jsou Konkatedrála Nanebevzetí Panny Marie, kostel sv. Václava, sv. Vojtěcha a kostel sv. Ducha. Nedaleko od centra u místních sadů se pokocháte pohledem na krásnou historickou výstavní budovu Slezského zemského muzea. Nedaleko od centra protéká řeka Opava, která o něco dále částečně tvoří hranici s Polskem. V okolí Opavy za dobré viditelnosti spatříte jižním směrem od města zámek Raduň a východně zámek Kravaře.


Další lety v Moravskoslezském kraji probíhají:

V Moravskoslezském kraji se létá celkem na 4 místech. Kromě právě zmiňované Opavy jde o Ostravu, Frýdek Místek a Hukvaldy. Všechna tato místa jsou něčím zajímavá a tak záleží čistě na Vašich preferencích. My můžeme doporučit všechny! 🙂 Kde se kromě Opavy můžete v Moravskoslezském kraji proletět?

Let balónem Ostrava | Let balónem Frýdek Místek | Let balónem Hukvaldy | Let balónem Rýmařov


Chcete letět sami nebo alespoň trochu ušetřit?

Chcete alespoň trochu ušetřit nebo vzít s sebou více osob? nabízí se volba letu ve velkém koši pro 10 až 24 osob. Úspora není nijak velká, ale na druhou stranu s Vámi navíc poletí i steward s dobrým pitím. Chcete naopak letět balónem sami? I tato varianta je možná a to pro dvě, tři, čtyři nebo pět osob privátního letu balónem.


Let balonem Opava – více o letu, ceně a termínech: