Let balonem Opava (Moravskoslezský kraj)

Krátké představení letu nad Opavou

Let balonem Opava je ideální způsob poznání tohoto Moravskoslezského města a jeho okolí. Létá se zde v koši pro 5 až 6 osob nebo větším koši a to téměř po celý rok. Nejčastěji však od dubna do října, kdy je počasí nejpříznivější. Vidět svět z ptačí perspektivy je nezapomenutelný zážitek sám o sobě. Jak by taky ne. Při letu horkovzdušným balonem navíc dostává slovní spojení ,,létat s hlavou v oblacích“ úplně nový rozměř. Nasedněte do velkého koše a sledujte, jak se nad vámi zvedá obří balon, který vás vynese až do oblak. Samotný let trvá zhruba hodinu, ale celý zážitek 3 až 4 hodiny. Vše totiž začíná přípravou balónu a končí jeho sbalením. Nemusíte mít obavu, po přistání jsou všichni účastníci převezeni na místo vzletu. O letu horkovzdušným balonem Opava


Co z koše vyhlídkového balónu zahlédnete?

Let balonem Opava - pohled na město

Z koše balónu si užijete pohled na celé město a jeho centrum. To krásně téměř celé lemují místní sady – Dvořákovy, Smetanovy, Janáčkovy sady. Přehlédnout zde nemůžete Ptačí vrch na kterém se nachází velký altán a v okolí kovoví ptáci. Okolo centra zcela jistě nepřehlédnete významné církevní stavby. Těmi jsou Konkatedrála Nanebevzetí Panny Marie, kostel sv. Václava, sv. Vojtěcha a kostel sv. Ducha. Nedaleko od centra u místních sadů se pokocháte pohledem na krásnou historickou výstavní budovu Slezského zemského muzea. Nedaleko od centra protéká řeka Opava, která o něco dále částečně tvoří hranici s Polskem. V okolí Opavy za dobré viditelnosti spatříte jižním směrem od města zámek Raduň a východně zámek Kravaře.


Další lety v Moravskoslezském kraji probíhají:

V Moravskoslezském kraji se létá celkem na 4 místech. Kromě právě zmiňované Opavy jde o Ostravu, Frýdek Místek a Hukvaldy. Všechna tato místa jsou něčím zajímavá a tak záleží čistě na Vašich preferencích. My můžeme doporučit všechny! 🙂 Kde se kromě Opavy můžete v Moravskoslezském kraji proletět?

Let balónem Ostrava | Let balónem Frýdek Místek | Let balónem Hukvaldy | Let balónem Rýmařov


Chcete letět sami nebo alespoň trochu ušetřit?

Chcete alespoň trochu ušetřit nebo vzít s sebou více osob? nabízí se volba letu ve velkém koši pro 13 až 24 osob. Úspora není nijak velká, ale každá koruna se počítá. Chcete naopak letět balónem sami? I tato varianta je možná a to pro dvě až 10 osob privátního letu balónem. Levněji můžete po většinu roku pořídit soukromý let až pro 8 osob přímo u provozovatele Zazitky.cz.


Jaké jsou ohlasy na let balonem?

Naprostá spokojenost, oceňují vstřícnost v komunikaci a profesionalitu. Zážitek byl úžasný nad mé očekávání a doporučují všem kdo se chce aspoň na chvílí cítit svobodný. Pilot je velký profesionál s ním bych se nebála letět třeba i na měsíc, prostě jednička. Foto a video nemám nechtěla jsem si zážitek ničím a nikým kazit. Ještě jednou moc děkují za to, že jste mi umožnili si splnit svůj sen se vnést do oblak. Eva K., hodnocení: 5/5

Číst více recenzí na Adrop.cz

Let balonem Opava – více o letu, ceně a termínech: