Let balonem Frýdek Místek (Moravskoslezský kraj)

Popis průběhu letu balónem nad Frýdkem Místkem

Let balonem Frýdek Místek je perfektní volbou v rámci Moravskoslezském kraji. Létá se v horkovzdušném balonu s košem pro 5 až 10 osob a to téměř po celý rok. Za nejlepší měsíce pro let jsou považovány duben až říjen. Chladnější počasí není na škodu, stačí se tepleji obléct. O zahřátí se také částečně postará hořák, který vhání horký vzduch do balonu. Létá se zhruba jednu hodinu a to ve výškách od 150 metrů nad volnou krajinou a od 300 metrů + nad zástavbou odkud už je pěkný výhled do okolí. Účasten je také steward, který Vám v průběhu letu nabídne dobré pití pro zpříjemnění letu. Po přistání jsou všichni účastníci převezeni na místo vzletu. O letu balonem Frýdek Místek


Co z balónu nad Frýdkem Místkem uvidíte?

Let balonem Frýdek pohled na kostel

Z koše horkovzdušného balonu uvidíte krásné Frýdecké náměstí s kašnou se slitinovou sochou sv. Floriána. Nedaleko pak 72 metrů vysokou Svatojánskou věž a kostel svatého Jana Křtitele. Opomenout nesmíme Frýdecký zámek, který byl dříve hradem a dnes slouží také jako muzeum Beskyd. V těsné blízkosti zámku se nachází rozsáhlý zámecký park u řeky Ostravice. Severně spatříme baziliku Navštívení Panny Marie a v dáli pak možná Bezručovu vyhlídku odkud je krásný výhled na Havířov a Beskydy.

Kousek od Havířova je k spatření Žermanická přehrada, která sloužila k zásobování ostravského průmyslů vodou. Nachází se zde také Žermanický lom, který z koše balonu zřejmě nezahlédnete. Západně od Frýdku se nachází vodní nádrž a aquapark Olešná a také dvě rozhledny Okrouhlá a Panorama. Druhá zmiňovaná je však částečně schovaná v lesíku. Jižně lze zahlédnout vodní nádrž Baška, která je oblíbená díky krásným procházkám po březích. Ke koupání tato nádrž není, v poslední době se zde voda v létě rychle zanáší sinicemi. To je ale při letu balonem úplně jedno. 🙂


Let balonem Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj nabízí hned čtyři místa, které stojí za zvážení. Kromě letu balonem nad Frýdkem zprostředkováváme let nad Ostravou, Opavou, Hukvaldy a Rýmařov. Ve všech případech jde o zcela stejný průběh. Výběr necháváme na Vás!


Chcete letět sami nebo alespoň trochu ušetřit?

Chcete alespoň trochu ušetřit nebo vzít s sebou více osob? nabízí se volba letu ve velkém koši pro 10 až 24 osob. Úspora není nijak velká, ale na druhou stranu s Vámi navíc poletí i steward s dobrým pitím. Chcete naopak letět balónem sami? I tato varianta je možná a to pro dvě, tři, čtyři nebo pět osob privátního letu balónem.


Více informací o letu, cenu a termínech: