Let balonem Potštejn (Královéhradecký kraj)

Krátký popis průběhu letu balonem Potštejn

Let balonem Potštejn je nádherným vyhlídkovým letem, který umožní poznat tuto úžasnou část Královéhradeckého kraje. A tento let vás určitě překvapí. Nabízí totiž velmi silné prožitky. Celá trasa je situována k městečku Potštejn v blízkosti Orlických hor. Městečko je v údolí Divoké Orlice, vidět můžete barokní zámek s krásným parkem, barokní kostel a kouzelné náměstí. Ovšem přímo nad ním se tyčí rozlehlá zřícenina hradu Potštejn. Pohled na něj z výšky je doslova dechberoucí. Celé město s hradem je pak usazeno v dokonalé přírodě, která vás prostě uchvátí. Celý zážitek začíná nafukováním balonu, končí sbalením a převozem všech účastníků letu. Třešničkou na dortu je pak křest všech prvoletců. Let trvá hodinu a bude to hodina, na kterou budete vzpomínat dlouhá léta. Let balonem Potštejn si vychutnejte sami nebo ve skupině, nebo jej darujte jako originální dárek někomu, na kom vám záleží. Více o letu balonem Potštejn


Co z koše vyhlídkového balonu nad Potštejnem uvidíte?

Hrad Potštejn

Z koše vyhlídkového balónu zcela jistě uvidíte krásnou zříceninu hradu Potštejn z 13. století, který je dominantou této obce. Pod hradem nepřehlédnete místní zámek, zámecký park a kostel sv. Vavřince. Pěkný pohled je na Divokou Orlici, která protéká známým kempem Vochtánka. Za řekou při troše štěstí spatříte pozůstatky dalšího hradu, kterým je Velešov. Dnes na jeho místě naleznete dřevěnou vyhlídku, několik laviček a informačních tabulí. Říká se, že z trosek hradu Velešov vznikl právě samotný hrad Potštejn. Jestli je to skutečně pravda, nevíme.

Let balonem Potštejn, pohled do okolí

Pokud vystoupáte s balonem výše za tímto místem můžete zahlédnout lom Černá Skála. Východním směrem zcela jistě uvidíte další hrad, tentokrát Litice. Ten je na rozdíl ve velice dobrém stavu. Potštejn a jeho okolí nabízí celou řadu dalších zajímavých míst, které stojí za to poznat z ptačí perspektivy. Na tato místa Vás určitě upozorní pilot balónu. Pokud váháte jaké místo v Královéhradeckém kraji vybrat, neváhejte, Potštejn bude skvělou volbou!


Další vyhlídkové lety balonem v Královéhradeckém kraji probíhají:

Častolovice | Český ráj | Deštné v Orlických horách | Dobruška | Hradec Králové | Jaroměř | Kostelec nad Orlicí | Náchod | Opočno | Rychnov nad Kněžnou | Vamberk


Chcete trochu ušetřit? Zprostředkováváme také let balonem s více lidmi na palubě!

Chcete alespoň trochu ušetřit nebo vzít s sebou více osob? nabízí se volba letu ve velkém koši pro 13 až 24 osob nad Hradcem Králové. Úspora není nijak velká, ale každá ušetřená koruna dobrá. Chcete naopak letět balónem sami? I tato varianta je možná a to pro dvě až 10 osob privátního letu balónem nad Hradcem Králové. Levněji můžete po většinu roku pořídit soukromý let až pro 8 osob přímo u provozovatele Zazitky.cz.

Výhled z balonu na téměř celý Potštejn
Výhled na téměř celý Potštejn

Jaké jsou recenze na vyhlídkový let v Královéhradeckém kraji?

Nemělo to chybu. Počasí bylo nádherné. Ovládaní letu včetně přistání bylo pohodové. Jan. S. hodnocení 5/5

Skvělý zážitek, dlouhý let a hladké přistání. Kateřina T., hodnocení: 5/5

Číst více recenzí na Adrop.cz

Let balonem Potštejn – více informací o letu, termínu a ceně: