Let balonem Potštejn (Královéhradecký kraj)

Krátký popis průběhu letu balonem Potštejn

Let balonem Potštejn je nádherným vyhlídkovým letem, který umožní poznat tuto zajímavou část Královéhradeckého kraje. Létá se v koši pro 5 až 10 osob a to zhruba jednu hodinu. Letová výška od 150 metrů nad krajinou a od 300 metrů nad domy pak slibuje krásný výhled na Potštejn a jeho okolí. Celý zážitek začíná nafukováním balonu, končí sbalením a převozem všech účastníků letu. Třešničkou na dortu je pak křest všech prvoletců. Více o letu balonem Potštejn


Co z koše vyhlídkového balonu nad Potštejnem uvidíte?

Hrad Potštejn

Z koše vyhlídkového balónu zcela jistě uvidíte krásnou zříceninu hradu Potštejn z 13. století, který je dominantou této obce. Pod hradem nepřehlédnete místní zámek, zámecký park a kostel sv. Vavřince. Pěkný pohled je na Divokou Orlici, která protéká známým kempem Vochtánka. Za řekou při troše štěstí spatříte pozůstatky dalšího hradu, kterým je Velešov. Dnes na jeho místě naleznete dřevěnou vyhlídku, několik laviček a informačních tabulí. Říká se, že z trosek hradu Velešov vznikl právě samotný hrad Potštejn. Jestli je to skutečně pravda, nevíme.

Let balonem Potštejn, pohled do okolí

Pokud vystoupáte s balonem výše za tímto místem můžete zahlédnout lom Černá Skála. Východním směrem zcela jistě uvidíte další hrad, tentokrát Litice. Ten je na rozdíl ve velice dobrém stavu. Potštejn a jeho okolí nabízí celou řadu dalších zajímavých míst, které stojí za to poznat z ptačí perspektivy. Na tato místa Vás určitě upozorní pilot balónu. Pokud váháte jaké místo v Královéhradeckém kraji vybrat, neváhejte, Potštejn bude skvělou volbou!


Další vyhlídkové lety balonem v Královéhradeckém kraji probíhají:

Častolovice | Český ráj | Deštné v Orlických horách | Dobruška | Hradec Králové | Jaroměř | Kostelec nad Orlicí | Opočno | Rychnov nad Kněžnou | Vamberk


Chcete trochu ušetřit? Zprostředkováváme také let balonem s více lidmi a se stewardem!

Chcete alespoň trochu ušetřit nebo vzít s sebou více osob? nabízí se volba letu ve velkém koši pro 10 až 24 osob nad Hradcem Králové. Úspora není nijak velká, ale na druhou stranu s Vámi navíc poletí i steward s dobrým pitím. Chcete naopak letět balónem sami? I tato varianta je možná a to pro dvě, tři, čtyři nebo pět osob privátního letu balónem nad Hradcem Králové.


Jaké jsou recenze na vyhlídkový let v Královéhradeckém kraji?

Samotný let balonem proběhl naprosto v pořádku, přistání bylo měkké, pilot profesionál. Před vzletem se vyskytly drobné technické problémy, které se ale podařilo na místě odstranit. Jinak super zážitek.

P. F. hodnocení 4/5

Zdroj: Adrop.cz

Let balónem super. Organizace výborná. spokojenost s pilotem skvělá a perfektní zajištění odvozu zpět na start. Všem můžu jen doporučit.

Michal T. hodnocení 5/5

Zdroj: Adrop.cz

Let balonem Potštejn – více informací o letu, termínu a ceně: