Let balonem Častolovice (Královéhradecký kraj)

Krátký popis letu balonem nad Častolovicemi

Let balonem Častolovice je parádním způsobem jak poznat toto krásné město Královéhradeckého kraje. V tomto kraji se létá s malým košem určeným pro 5 až 6 osob, popřípadě větším koši a to ve výšce min. od 150 metrů nad volnou krajinou a od 300 metrů nad místní zástavbou. Tato výška už nabízí dobrý výhled do okolí a na mnoho zajímavých míst. O které jde? Dozvíte se v následující kapitole. Celý zážitek od nafouknutí balónu po jeho sbalení trvá 3 až 4 hodiny, kdy samotný let trvá zhruba hodinu dle povětrnostních podmínek. Těšit se můžete na křest prvoletců po kterém následuje sbalení balónu a převezení všech účastníků na místo vzletu. O letu balonem Častolovice


Co z koše horkovzdušného balonu nad Častolovicemi uvidíte?

Jak možná tušíte hlavní dominantou, kterou jde při letu vyhlídkovým balónem nad Častolovicemi zahlédnout je místní renesanční zámek s anglickým parkem, rybníčkem a oborou s několika jeleny. U zámku je také zřízen malý zvěřinec, kde si návštěvnici mohou nakrmit ovečky, poníky a další zvířata. Dokonce i lamu. Okolo pak protéká říčka Bělá. Krásný pohled je z balónu je i na nedaleký barokní kostel sv. Víta a kapli sv. Máří Magdaleny na místním hřbitově.

Renesanční zámek Častolovice
Zámek Častolovice
Zámecký park Častolovice
Zámecký park Častolovice – obora

V okolí lze zahlédnout krásně zrekonstruovaný Nový zámek v Kostelci nad Orlicí a přilehlý zámecký park, který se řadí mezi nejstarší chráněné rezervace Podorlicka a Orlických hor. Stejným směrem ale o několik kilometrů dále možná uvidíte zříceninu hradu v Potštejně. Z okolních měst lze poznat Týniště nad Orlicí, Borohrádek, Vamberk a Solnici. Za příznivého počasí v dáli vystupují vrcholky Orlických hor.


Lety balónem v Královéhradeckém kraji dále probíhají:

Český ráj | Deštné v Orlických horách | Dobruška | Hradec Králové | Jaroměř | Kostelec nad Orlicí | Náchod | Opočno | Potštejn | Rychnov nad Kněžnou | Vamberk


Chcete trochu ušetřit? Zprostředkováváme také let balonem s více lidmi a se stewardem!

Chcete alespoň trochu ušetřit nebo vzít s sebou více osob? nabízí se volba letu ve velkém koši pro 13 až 24 osob nad Hradcem Králové. Úspora není nijak velká, ale na druhou stranu s Vámi navíc poletí i steward s dobrým pitím. Chcete naopak letět balónem sami? I tato varianta je možná a to pro dvě až 10 osob privátního letu balónem. Levněji můžete po většinu roku pořídit soukromý let až pro 8 osob přímo u provozovatele Zazitky.cz.


Jaké jsou recenze na vyhlídkové lety v Královéhradeckém kraji?

Let balónem super. Organizace výborná. spokojenost s pilotem skvělá a perfektní zajištění odvozu zpět na start. Všem můžu jen doporučit.

Michal T. hodnocení 5/5

Číst více recenzí na Adrop.cz

Let balonem Častolovice – více informací, termíny a cena: