Let balonem Jablonec nad Nisou (Liberecký kraj)

Představení letu nad Jabloncem nad Nisou

Let balonem Jablonec nad Nisou je skvělým způsobem jak poznat toto krásné město a jeho okolí. Právě proto jsou lety horkovzdušným balónem velice oblíbeným dárkem, který potěší snad každého. Nad Jabloncem nad Nisou a okolím se létá v koši pro 5 až 6 osob, popřípadě větším koši a to ve výšce od 150 metrů nad krajinou a od 300 metrů nad zástavbou. Je možné se ale za dobrého počasí dostat i výše. To samozřejmě záleží na pilotovi. Pokud máte v plánu tento zážitek absolvovat počítejte, že celkem trvá 3 až 4 hodiny. Samotný let trvá hodinu, ale než se balón nafoukne a na závěr sbalí nějaký čas to zabere. Byla by škoda u toho nebýt! Nemusíte mít strach po přistání jsou všichni účastníci letu převezeni na místo vzletu. Pomyslnou třešničkou na dortu je křest prvoletců. O tom Vám ale více teď nepovíme! O letu balónem Jablonec nad Nisou


Co z koše vyhlídkového balónu v okolí Jablonce uvidíte?

Let balonem Jablonec nad Nisou, pohled na Ještěd
Pohled na Ještěd, který lze při letu balonem nad Českým rájem zahlédnout

Jablonec nad Nisou a jeho okolí toho má opravdu hodně co nabídnout. Při pohledu na město nepřehlédnete vodní nádrž Mšeno, Tyršovy sady nebo místní kostely. Tím je pseudogotický kostel Dr. Farského, sakrální kostel Nejsvětějšího srdce Ježíšova a secesní kostel Povýšení svatého Kříže. Kolem posledně zmiňovaného protéká zbytkem města říčka Lužnická Nisa, která za našimi hranicemi vytváří hranici mezi Polskem a Německem. Jižně nad městem můžete zahlédnout kapli Panny Marie a nedalekou vyhlídku u Dobré Vody. V těchto místech se nachází také skiareál Dobrá Voda. O něco dále lze zahlédnout známé vrcholky Jizerských hor – Černou Studnici, Špičák a Severák. Za dobré viditelnosti lze spatřit vrcholky Krkonoš a naší nejvyšší horu Sněžku. Jižně pak České středohoří a zahradu Česka, kterým je Český ráj. Přehlédnout také nemůžete nedaleký Liberec a známý vysílač Ještěd.


Další lety balonem v Libereckém kraji probíhají:

Další lety v Libereckém kraji probíhají v Liberci, Semilech a nad Českým rájem. Právě třetí zmiňovaný, let balónem nad Českým rájem je obzvláště oblíbeným a to hlavně kvůli krásné přírodě a četným památkám a zajímavostí, které stojí za to poznat z ptačí perspektivy.

Let balónem Liberec | Let balónem Semily | Let balónem Český ráj

Vyhlídkový let horkovzdušným balonem Jablonec nad Nisou

Chcete ušetřit nebo letět zcela sami?

Chcete trochu ušetřit nebo vzít s sebou více osob? nabízí se volba letu ve velkém koši pro 13 až 24 osob nad Českým rájem. Úspora není nikterak velká, ale každá koruna se počítá. Chcete naopak letět balónem sami? I tato varianta je možná a to pro dvě až 10 osob privátního letu balónem. Levněji můžete po většinu roku pořídit soukromý let až pro 8 osob přímo u provozovatele Zazitky.cz.


Let balonem Jablonec nad Nisou – info o ceně a termínech: