SAMOSTATNÝ SESKOK PADÁKEM KOLÍN

Jaký je průběh samostatného seskoku padákem v Kolíně?

Samostatný seskok padákem Kolín probíhá prostřednictvím základního parašutistického kurzu, který je určen pro úplné začátečníky, kteří chtějí samostatný seskok zažít na vlastní kůži. Tento kurz na jehož závěru proběhne samotný seskok trvá 2 až 4 dny a to v závislosti na počasí. Je totiž potřeba účastníka teoreticky a prakticky připravit. Samostatný seskok padákem Kolín – zjistit více

Padák typu křídlo - samostatný seskok padákem Kolín
  1. TEORETICKÁ PŘÍPRAVA: V teoretické části je účastník seznámen s funkcí a ovládáním padáku, řešení neočekávaných krizových situací, ale také třeba se základy meteorologie.
  2. PRAKTICKÁ PŘÍPRAVA: Praktická část zahrnuje nácvik vyskočení z letadla, přistání nebo také tzv. parakotoul. Vše je několikrát zopakováno, tak aby celý průběh seskoku dopadl bez problémů.
  3. SESKOK: Samotný seskok probíhá z výšky cca 1200 m na padáku typu křídlo (viz. obrázek vpravo) s ozn. MarS Jevíčko typu M-291 nebo M-330. Jde o padák, který se díky lanku ukotveným v letadle ihned po vyskočení z letadla otevře. Poté už účastník zcela sám svůj let ovládá. Po celou dobu je však na vysílačce s instruktorem.

V Kolíně také probíhají jednodenní tandemové seskoky, které vyžadují pouze minimální přípravu.


Kdo může seskok absolvovat?

Seskok může absolvovat každý zdravý jedinec starší 15 let, kdy do 18 let je třeba mít písemné potvrzení od rodičů. Zároveň je potřebné potvrzení od lékaře o zdravotním stavu a vážit 95 kg. Pro seskok je také nezbytné mít kotníkovou obuv (nad kotníky) kvůli ochraně proti podvrtnutí nohy při přistání.


Kde přesně skok v Kolíně probíhá?

Letiště v Kolíně naleznete zhruba 2 km na jih od Kolína. Na tomto letišti se nejčastěji skáče z letadla AN-2 (Andula) a také L-140 (Turbolet).


Další informace o ceně a termínech naleznete: