Let balonem Velemín (Ústecký kraj)

Představení vyhlídkového letu nad Velemínem

Let balonem Velemín v Ústeckém kraji je top zážitkem díky kterému poznáte tuto obec a jeho okolí z jiné perspektivy. Hned z kraje můžeme říci, že Velemín a okolí rozhodně má co nabídnout. Z koše horkovzdušného balónu pro 5 až 6 osob nebo koše pro více než 8 osob toho za hodinu letu stihnete zahlédnout hodně. O tom ale až v následujícím odstavci. Celý zážitek začíná nafukováním balónu, končí jeho sbalením a převozem všech účastníků na místo vzletu. Počítejte tedy 3 až 4 hodiny. Ničeho se nebojte, budete v rukou zkušeného pilota. Více o letu balonem Velemín


Co z koše balónu v okolí Velemína zahlédnete?

V obci Velemín nepřehlédnete tvrz Bílý Újezd pod kterou protéká Luční potok a kostel sv. Martina. Ten je bohužel v žalostném stavu. V těsném okolí obce se můžete pokochat pohledem na přírodní rezervaci Lovoš, Borečský vrch a samozřejmě na nejvyšší horu Českého středohoří, Milešovku. Na jejím vrcholu se nachází meteorologická observatoř s vyhlídkovou věží. Nelze jí přehlédnout! 🙂 Velice pěkný je také pohled na nedaleké Litoměřice a řeku Labe, která vytváří zajímavá zákoutí. Z okolních větších měst pak uvidíte Ústí nad Labem, Teplice a Most. Za dobré viditelnosti krásně vystupují vrcholky Krušných hor a Krkonoš.


Věděli jste, že Milešovka je považována největrnější horu v Čechách?

Ano, je tomu skutečně tak a to kvůli tomu, že jde o výrazně nejvyšší horu (837m) v Českém středohoří. Bezvětrných dnů je zde v průměru jen 8 ročně.

Zdroj: www.mestolovosice.cz

Další lety balonem v Ústeckém kraji probíhají:

V Ústeckém kraji není příliš míst, kde se běžně létá. V současnosti jsou celkem čtyři a to včetně Velemína. Konkrétně jde o Ploskovice, Litoměřice a České středohoří. Méně je ale někdy více a jak jsme již zmiňovali, tato místa mají rozhodně co nabídnout! 🙂

Let balónem Ploskovice | Let balónem Litoměřice | Let balónem České středohoří

Vyhlídkový let horkovzdušným balonem Velemín

Chcete ušetřit nebo letět zcela sami?

Chcete alespoň trochu ušetřit nebo vzít s sebou více osob? nabízí se volba letu ve velkém koši pro 13 až 24 osob. Úspora není nikterak velká, ale každá koruna se počítá. Chcete naopak letět balónem sami? I tato varianta je možná a to pro dvě až 10 osob privátního letu balónem. Levněji můžete po většinu roku pořídit soukromý let až pro 8 osob přímo u provozovatele Zazitky.cz.


Let balonem Velemín – Více informací o letu, ceně a termínech: