Let balónem Ploskovice (Ústecký kraj)

Představení vyhlídkového letu nad Ploskovicemi

Let balonem Ploskovice je dalším ze zajímavých vyhlídkových letů v Ústeckém kraji. I zde se létá v koši pro 5 až 6 osob, popřípadě větším pro více než 8 osob a to hodinu ve výškách od 150 metrů nad volnou krajinou a od 300 metrů nad domovy. Tato letová výška už umožňuje nádherný výhled do okolí, které má rozhodně co nabídnout. O tom ale až v následující části. Celý zážitek trvá 3 až 4 hodiny. Předpokládá se účast při nafukování a balení balónu. Po přistání standardně probíhá slavnostní křest prvoletců a následně jsou všichni účastníci převezeni na místo vzletu. O letu balonem Ploskovice


Co z koše balónu v okolí Ploskovic zahlédnete?

Zámek Ploskovice

Z koše vyhlídkového balónu určitě nepřehlédnete místní barokní zámek se zámeckým parkem. Z kraje 19. století šlo o sídlo Habsburků, později, za první republiky sem jezdil i Edvard Beneš s manželkou. V okolí Ploskovic pak nepřehlédnete vrcholek Sedlo, na západě Babinské louky a krásné zákruty řeky Labe. V těsném okolí se nachází i krásné město Litoměřice, které také můžete zahlédnout. I nad Litoměřicemi se můžete proletět. O tom ale až později. Za dobré viditelnosti v dáli spatříte Kokořínsko, vrcholky Krušných hor a popřípadě i Krkonoš.


Další lety balonem v Ústeckém kraji probíhají:

V Ústeckém kraji není tolik míst, kde se konají vyhlídkové lety. Celkem jsou čtyři a to včetně Ploskovic. Konkrétně jde o Velemín, Litoměřice a České středohoří. Méně je ale někdy více a tato místa mají rozhodně co nabídnout!

Let balónem Velemín | Let balónem Litoměřice | Let balónem České středohoří

Vyhlídkový let horkovzdušným balonem Ploskovice

Chcete ušetřit nebo letět zcela sami?

Chcete alespoň trochu ušetřit nebo vzít s sebou více osob? nabízí se volba letu ve velkém koši pro 13 až 24 osob. Úspora není nikterak velká, ale každá koruna se počítá. Chcete naopak letět balónem sami? I tato varianta je možná a to pro dvě až 10 osob privátního letu balónem. Levněji můžete po většinu roku pořídit soukromý let až pro 8 osob přímo u provozovatele Zazitky.cz.


Let balonem Ploskovice – Více informací o letu, ceně a termínech: