Vyhlídkový let vírníkem Vrchlabí (Lánov)

Krátké představení letu a pilotování vírníku

Vyhlídkový let vírníkem ve Vrchlabí je jedinečným zážitkem, který nabízí spojení adrenalinu a poklidného letu s nádhernými výhledy. Vírník, dvoumístný letoun vybavený rotujícími nosnými plochami a klasickým tlačným motorem, přináší nezapomenutelný pohled na krásy okolní krajiny. Letová sezóna trvá od května do října, přičemž rezervaci je vhodné provést alespoň týden předem. Délka letu může být 30 nebo 60 minut, a záleží jen na vás, kterou variantu si vyberete. Více o letu a pilotování vírníku Vrchlabí


Jak let vírníkem Vrchlabí probíhá?

Před samotným letem se setkáte s instruktorem, který vás provede krátkou instruktáží. Během této fáze máte možnost položit veškeré otázky týkající se létání ve vírníku. Jakmile budete připraveni, usednete do vírníku a vzlet zajistí váš pilot. Po vystoupání do potřebné výšky si můžete vyzkoušet pilotáž, pokud to podmínky dovolí, nebo můžete nechat celý let na zkušeném pilotovi a jen si vychutnávat výhledy.

Vyhlídkový let vírníkem Vrchlabí

Pro let si oblékněte něco pohodlného, ideálně také sluneční brýle pro lepší zážitek. V letních měsících je na letišti otevřena malá hospůdka Green House, kde si můžete dát něco dobrého k pití nebo jídlu. Tento podnik je v červnu a září otevřen pouze o víkendech, v červenci a srpnu pak každý den. Minimální věk pro tento zážitek je 6 let, a maximální váha je stanovena na 100 kg. Pokud vaše váha tuto hranici přesahuje, je nutná individuální domluva. Upozorňujeme, že zážitek není možné absolvovat pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek.


Není let vírníkem Vrchlabí to pravé ořechové?

V Královéhradeckém kraji Vám však můžeme doporučit let ve horkovzdušném balónu, který probíhá až na 12 místech v kraji. Popřípadě pak let ve vyhlídkovém letadle a to i nad Sněžkou. Naprostou peckou v naší nabídce je let stíhačkou, který však probíhá v Brně. Rozhodně ale stojí za zvážení pokud hledáte dárek pro opravdového milovníka létání! Ať vyberete cokoli, nemůžete šlápnout vedle. Všechno jsou to parádní zážitky!


Let vrtulníkem / vírníkem Vrchlabí – více info o ceně a termínech:

Vyhlídkový let vírníkem ve Vrchlabí je ideální příležitostí pro ty, kteří hledají netradiční dobrodružství spojené s krásnými výhledy na okolní krajinu. Jde tak i o parádní dárek s platností poukazu min. 12 měsíců. Obdarovaný bude díky tomu mít dostatek času vybrat vhodný termín! Půjdete do toho?