Let bojovým vrtulníkem Hradec Králové 🚁

Popis adrenalinového letu bojovým vrtulníkem

Nemusíte být ani velký dobrodruzi, abyste jednou za čas nezatoužili vychutnat si pořádnou dávku adrenalinu. A když už nad něčím takovým přemýšlíte, proč se rovnou nepoohlédnout po nějakém TOP zážitku. Něco, co jen tak někdo nezažil a co vám vytvoří nezapomenutelné vzpomínky, o kterých budete rádi vyprávět ještě řadu let. A tímto pravým zážitkem by mohl být let bojovým vrtulníkem. Láká vás prožít pocity jaké asi mají vaši filmoví hrdinové, když se na nějaké misi, která má zachránit celý svět, vynoří bitevní vrtulník zpoza kopce a jednoduše přemůže všechny nepřátele? Více o adrenalinovém letu vrtulníkem a o letu s bojovou misí

Let bojovým vrtulníkem Hradec Králové
Let bojovým vrtulníkem probíhá v Hradci Králové

Legenda mezi legendami

Let bojovým vrtulníkem v Hradci Králové

Bitevní vrtulník patří zaslouženě mezi špičkovou techniku při útoku nebo obraně ze vzduchu. V bojových akcích pomáhá vojákům už od roku 1967. Pokud znáte trochu historii, pak si jistě spočítáte, že tento typ vrtulníku byl využit například ve Vietnamské válce. Jeho vynikající vlastnosti, jako je rychlost, snadná obsluha a mimo to pak především rychlé a přesné reakce, jej brzy zařadily i do řady dalších misí. Nepostradatelný byl například v Iráku a Afghánistánu, kde složitý pozemní terén komplikoval postup pěších a motorizovaných jednotek. Dnes však nyní slouží mnohem lepšímu účelu.

Bell Ah1 Cobra na Aviatické pouti v Pardubicích

V Evropě se podle dostupných informací nachází pouze dva exempláře, kdy jedním z nich se můžete proletět na letišti v Hradci Králové a druhý vlastní Flying Bulls od Red Bullu. Ti ho převážně předvádí na leteckých dnech jako například na Aviatické pouti v Pardubicích v roce 2023. K vidění je ale také v Hangaru-7 na letišti v Salcburku. Více o tomto vrtulníku patřící Flying Bulls

Chcete vědět jak let probíhá a na co se můžete těšit? Podívejte na video s tímto vrtulníkem z pořadu Ukaž káru!


Podrobná prohlídka

kokpit bojového vrtulníku

Nabízíme víc než usazení do stroje. S vrtulníkem se v rámci zážitku můžete důkladně seznámit, načerpat informace o historii stroje i o konkrétních akcích, kterých se účastnil právě ten stroj, ve kterém poletíte. Seznámeni budete také se zbraňovými systémy, které má běžně ve výbavě. Příjemně vyčerpávající prohlídkou vás (nebo někoho, koho tímto jedinečným poukazem na zážitek obdarujete) provede opravdu prvotřídní pilot. Proto se jej můžete ptát i na vše, co vás zajímá a o čem byste se rádi dozvěděli.


Jak probíhá let bojovým vrtulníkem?

Těšit se můžete na nadstandardní dávku napětí a adrenalinu. Prožijete neopakovatelné a neuvěřitelné manévry stroje, a to i v bezprostřední blízkosti země. Mimo ukázky perfektního chování vrtulníku budete mít tu neobyčejnou výsadu, že si budete moci pilotování i sami vyzkoušet! To vše v různých časových variantách! Naprostou peckou je pak varianta s bojovou akcí!

Bojové akce vrtulníku:

  • Mise Alpha: 20 minut letu s manévry vyšší techniky pilotáže v přízemních výškách, ze kterých se při vzdušných bojích útočí na pozemní cíle.
  • Mise Bravo: 60 minut letu vrtulníkem s údery proti pozemní technice dle zvolené výzbroje a taktické létání v blízkosti země s prvků vyšší techniky pilotáže.
  • Mise Foxtrot: Souboj bojového vrtulníku proti stíhačce MIG-15. Prvního účastníka čeká 60 minut letu vrtulníkem, druhý si užije 20 minut ve stíhačce.
  • Mise Zulu: Souboj bojového vrtulníku proti stíhacímu letounu MIG-15 z obou stran. Oba účastníky čeká 60 minut ve vrtulníku a 20 minut ve stíhačce.

Hledáte spíše klidnější, vyhlídkovou variantu letu?

K dispozici je samozřejmě i klidnější, vyhlídková varianta letu vrtulníkem nad Hradcem Králové a okolím. Více o vyhlídkovém letu


Let bojovým vrtulníkem Hradec Králové – více info: