VĚTRNÝ TUNEL BRNO – simulátor volného pádu 🌪️

Větrný tunel Brno nabízí simulaci volného pádu, který se podobá seskoku s padákem. Tato zkušenost je však dostupná rychleji a opakovaně. Jak tento větrný tunel funguje? V tunelu proudí vzduch z velkého ventilátoru rychlostí až 287 km/h, což umožňuje účastníkům se bezpečně vznášet. Rychlost vzduchu je individuálně nastavována podle hmotnosti a zkušeností jednotlivce, přičemž obvykle se pohybuje mezi 150 a 170 km/h. Během několika minut létání můžete zažít pocit volného pádu opakovaně, což vyvolává podobný adrenalinový zážitek jako při seskoku padákem. Více o větrném tunelu v Brně


Jak let ve větrném tunelu v Brně probíhá?

Větrný tunel Brno

Zážitek začíná tím, že si vypůjčíte kombinézu, helmu a brýle. Poté následuje stručná instruktáž o správném pohybu v tunelu. Sami si s instruktorem domluvíte základní signály pro komunikaci, protože kvůli rychlému proudu vzduchu není možné si mezi sebou během letu normálně povídat.V tunelu létá vždy jen jedna osoba spolu s instruktorem, který je vždy k dispozici, pokud byste potřebovali nějakou pomoc. Délka letu může být od 2 do 15 minut, v závislosti na vašem výběru. Zajímavostí je, že se jedná o jeden z mála pojízdných větrných tunelů. S tímto tunelem se tak můžete setkat i v Praze a Ostravě.


Kdo může ve větrném tunelu létat?

V tunelu se může proletět každý ve věku od 6 let. Předpokladem je dobrý zdravotní stav – bolavá záda, vyhřezlé plotýnky nebo kardiovaskulární poruchy nejsou pro let vhodné. To je ale snad pochopitelné. Váhové nebo jiné omezení zde není, jen je potřeba vejít se do kombinézy vel. XXL.


Větrný tunel Brno – další informace o ceně a průběhu: