VĚTRNÝ TUNEL PRAHA – simulátor volného pádu 🌪️

Větrný tunel Praha simuluje volný pád, který je obdobný seskoku padákem. V případě tunelu ho ale zažijete mnohem rychleji a opakovaně. Jde o současný hit spolu se surf arénou. Tento zážitek si vyzkoušela celá řada zajímavých osobností a mnoho zákazníků tento zážitek opakovala. Vy ho můžete vyzkoušet také a to od 1 500 Kč! Na jakém principu větrný tunel Praha funguje?

Let ve větrném tunelu v Hurricane Factory

V tunelu o průměru 4,3 m a výšky 12 m proudí vzduch rychlostí až 270 km/h z velkého větráku. Ten pak letce bezpečně nad vznáší. Síla větru se ale vždy individuálně upravuje podle váhy a zkušeností účastníka. Dle našich zkušeností se pohybuje v rozmezí od 150 do 170 km/h. Za pár minut létání tak zažijete pocit volného pádu a to hned opakovaně. Vyplavený adrenalin je obdobný tomu při seskoku padákem z letadla.


Jak let ve větrném tunelu Letňany probíhá?

Samotný zážitek začíná nejdříve zapůjčením kombinézy spolu s helmou a brýlemi. Poté následuje krátká instruktáž jak se správně v tunelu pohybovat. K tomu si s instruktorem domluvíte základní signály pro dorozumívání. Tím jak v tunelu proudí opravdu rychle vzduch, tak není šance se navzájem slyšet.

V tunelu vždy letí pouze jedna osoba s instruktorem. Let je vždy rozdělen na více částí v případě 3 minutové varianty jde o 2 x 1,5 minuty s krátkou přestávkou na odpočinek. Pokud by se cokoli dělo stačí dát vědět instruktorovi. Nemusíte se ale ničeho bát.

Příprava na let ve větrném tunelu Letňany

Co takhle zažít vylepšený let ve větrném tunelu díky virtuální realitě?

Let ve větrném tunelu v Hurricane Factory Praha

Zažijte volný pád vylepšený VR brýlím prostřednictvím kterých uvidíte a pocítíte volný pád jako při seskoku z letadla. Třešničkou na dortu je výběr z několika míst nad kterými se můžete proletět – Praha, New York, španělské pobřeží a průlet vesmírem. To vše je jen o pár stokorun dražší! To stojí za zvážení nemyslíte? 🙂


Kolik stojí let ve větrném tunelu Praha?

  • Let pro jednu osobu ve větrném tunelu Praha začíná na ceně 1 500 Kč (3 minuty) a končí na 4 300 Kč (9 minut). Levněji vychází větrný tunel pochopitelně pro skupinu více osob.
  • Zajímavým zážitkem je také let ve větrném tunelu s VR brýlemi. V tomto případě cena začíná na 1 999 Kč za 2 minuty letu. Cena se v průběhu roku může lišit a to v rámci několika stokorun.

Kdo může ve větrném tunelu létat?

V tunelu se může proletět každý ve věku od 5 let. Předpokladem je dobrý zdravotní stav – bolavá záda, vyhřezlé plotýnky nebo kardiovaskulární poruchy nejsou pro let vhodné. To je ale snad pochopitelné. Vahové nebo jiné omezení zde není. Veškeré pomůcky a vybavení Vám bude zapůjčeno.


Děkuji za jedinečný zážitek v přátelské atmosféře. Na recepci usměvavá ochotná slečna, instruktor maximálně trpělivý a vstřícný, je vidět, že je práce baví a nejsou tam jen z povinnosti. Ráda doporučuji, užili jsme si to skvěle, stojí to za to. 🙂 Radka S., hodnocení: 5/5

Číst více recenzí na Adrop.cz

Další informace o ceně a průběhu naleznete: