VĚTRNÝ TUNEL PRAHA – simulátor volného pádu

Větrný tunel Praha simuluje volný pád, který je obdobný seskoku padákem. V případě tunelu ho ale zažijete mnohem rychleji a opakovaně. Jde o současný hit spolu se surf arénou. Tento zážitek si vyzkoušela celá řada zajímavých osobností a mnoho zákazníků tento zážitek opakovala. Vy ho můžete vyzkoušet také a to od 1 500 Kč!

Při předání zážitku jsem moc nadšený nebyl, ale po něm, to už bylo jiné kafe. Fakt supr zážitek, zajímavá zkušenost. Chválím vynikající přístup kolektivu větrného tunelu i jejich vysokou profesionalitu!!! Všem váhavcům doporučuji: „Neváhejte a jděte na to!!! Nebudete litovat :-)“


Více recenzí naleznete na Adrop.cz

Na jakém principu větrný tunel Praha funguje?

Let ve větrném tunelu v Hurricane Factory

V tunelu o průměru 4,3 m a výšky 12 m proudí vzduch rychlostí až 270 km/h z velkého větráku. Ten pak letce bezpečně nad vznáší. Síla větru se ale vždy individuálně upravuje podle váhy a zkušeností účastníka.

Za pár minut létání tak zažijete pocit volného pádu a to hned opakovaně. Vyplavený adrenalin je obdobný tomu při seskoku padákem z letadla. Další zajímavé informace naleznete v článku: Jak se větrný tunel v Letňanech budoval a kolik stál.


Jak let ve větrném tunelu Letňany probíhá?

Příprava na let ve větrném tunelu Letňany

Samotný zážitek začíná nejdříve zapůjčením kombinézy spolu s helmou a brýlemi. Poté následuje krátká instruktáž jak se správně v tunelu pohybovat. K tomu si s instruktorem domluvíte základní signály pro dorozumívání. Tím jak v tunelu proudí opravdu rychle vzduch, tak není šance se navzájem slyšet.

V tunelu vždy letí pouze jedna osoba s instruktorem. Let je vždy rozdělen na více částí v případě 3 minutové varianty jde o 2 x 1,5 minuty s krátkou přestávkou na odpočinek. Pokud by se cokoli dělo stačí dát vědět instruktorovi. Nemusíte se ale ničeho bát.


Jsou nějaké výhodnější varianty letu?


Varianty simulátoru volného pádu pro jednotlivce:

Skupinové varianty letu ve větrném tunelu:
1 osoba 3 minuty skupina 1-5 osob 15 minut
1 osoba 6 minut skupina 1-10 osob 30 minut
1 osoba 9 minut skupina 1-20 osob 60 minut

S nákupem nejste vázáni na konkrétní termín – zakoupený poukaz platí jeden rok. V případě skupinové varianty je zcela na Vás jak si čas rozdělíte. Někdo může létat déle, někdo méně… Jak je libo 🙂


Kdo může ve větrném tunelu létat?

V tunelu se může proletět každý ve věku od 5 let. Předpokladem je dobrý zdravotní stav – bolavá záda, vyhřezlé plotýnky nebo kardiovaskulární poruchy nejsou pro let vhodné. To je ale snad pochopitelné. Vahové nebo jiné omezení zde není. Veškeré pomůcky a vybavení Vám bude zapůjčeno.


Jaká je přesná adresa?

Aréna větrného tunelu v Praze letňany

Větrný tunel naleznete v Praze – Letňany v ulici Tupolevova 736. Jde o ulici, která vede za Aquacentrem Letňany a ICE ARÉNOU. V této ulici kromě jiného naleznete také oblíbenou Surf arénu.

Určitě si nemusíte s parkováním lámat hlavu. Pro zákazníky je připraveno opravdu velké parkoviště. Otevřeno je každý den od 9:00 do 21:00. V letním období se ale otevírací doba mění, tak pozor na to 🙂

Další informace o ceně a průběhu naleznete: