SESKOK PADÁKEM PARDUBICE 🪂

Jaký je průběh tandemového seskoku padákem v Pardubicích?

Seskok padákem Pardubice (letiště Skuteč) probíhá poněkud netradičně než na jiných místech. Tandemový seskok totiž probíhá z vrtulníku MI-8, který využívá naše armáda nebo popřípadě z letadla. MI-8 je těžký dvoumotorový vrtulník, který létá až 250 km/h. Používá se k různým účelům. Vy nyní máte možnost se s ním proletět a dokonce z něj vyskočit! Seskoky ale také probíhají i z letadla. Vše začíná na letišti ve Skutči nedaleko od Pardubic, kde po úvodní registraci obdržíte zapůjčenou kombinézu, brýle a postroj. Následně proběhne krátká instruktáž při které je vše podrobně vysvětleno a představeno. Poté už nic nebrání nastoupení do vrtulníku popř. letadla, které se vydá do výšky nad 3,5 km. Z této výšky je pak možné zažít až minutový volný pád a několik minut parádního plachtění na padáku. Rozhodně se nebojte, o vše se postará zkušený instruktor s mnoha tisíci seskoky a nezbytným výcvikem. Upozorňujeme, že se nově skáče v nedaleké Skutči! Skok padákem z letadla Pardubice (letiště Skuteč) a více o skoku z vrtulníku Pardubice (letiště Skuteč)


Z jakého vrtulníku se na letišti ve Skutči skáče?

Vrtulník Mil Mi-17 (Mi-8)

Vrtulník Mil Mi-8, z něhož vychází modernější verze Mil Mi-17 (na fotografii), je významným průkopníkem vrtulníkového designu a jedním z nejrozšířenějších vojenských a civilních vrtulníků na světě. Mi-8 byl vyvinut v Sovětském svazu v 60. letech a rychle se stal symbolem spolehlivosti a všestrannosti. Jeho robustní konstrukce, silný pohon a schopnost přepravovat velké množství cestujících nebo nákladu umožnily jeho široké využití v různých oblastech.


Kdo může seskok padákem v Pardubicích (letiště Skuteč) absolvovat?

Tandemový seskok padákem Pardubice z vrtulníku MI-8

Seskok je vhodný pro všechny zdravé jedince, kteří nejsou po vážných operacích (srdce, páteře,…). Pokud si nejste jistí svým zdravotním stavem, konzultujte ho se svým lékařem. Obvykle je podmínkou mít méně než 110 kg. Ideálně 90 kg, vyšší váha je zpoplatněna v řádech stokorun. Účastníci mladší 18 let musí mít souhlas zákonného zástupce. Setkat se můžete také s palivovým příplatkem.


Jaké jsou ohlasy na skok padákem v Pardubicích?

Krásný zážitek, instruktoři v pohodě. Bylo vidět, že to jsou zkušení borci, se kterými se nemusíte bát vyskočit z X kilometrů volným pádem. Vše odsýpalo, žádné prostoje, dobrá organizace. Doporučuji. Václav B., skok z letadla, hodnocení: 5/5

Seskok padákem z vrtulníku byl skvělý zážitek. Tandem pilot byl přátelský a vše proběhlo naprosto bez problémů. Doporučuji přikoupit rovnou i video. Já si ho připlácel na místě. Nemůžu si na nic stěžovat! :). Milan S., skok z vrtulníku, hodnocení: 5/5

Číst více recenzí na Adrop.cz

Skok padákem Pardubice (letiště Skuteč) – více info o ceně a termínech: