SAMOSTATNÝ SESKOK PADÁKEM PŘÍBRAM

Samostatný seskok padákem Příbram probíhá prostřednictvím kurzu IAFF, který umožňuje po dvou dnech výuky a výcviku absolvovat samostatný seskok padákem. První den je věnován teoretické a praktické přípravě. Vyučují se základní funkce padáku, jeho ovládání, prvky meteorologie a vše související s parašutismem. Druhý den probíhá opakování všeho důležitého a následně let letadlem do výšky 4 km. Odtud účastník vyskočí za dohledu dvou instruktorů.

Samostatný seskok padákem Příbram za dozoru dvou instruktorů

Těšit se tak můžete na zhruba 20 minutový let letadlem do potřebné výšky a následný volný pád trvající až 1 minutu. Pro bezpečné přistání je doporučeno mít vlastní obuv nad kotníky. Při přistání hrozí riziko podvrtnutí kotníku. Jinak je celý průběh zcela bezpečný a to i díky dohledu dvou instruktorů při seskoku.

V Příbrami kromě samotného seskoku můžete zažít tandemový seskok padákem, který probíhá v rámci jednoho dne. V tomto případě není potřebné lékařské potvrzení.


Kdo se může kurzu pro samostatný seskok padákem Příbram účastnit?

Kurzu IAFF se může účastnit zdravý jedinec od 15 let – do 18 let je nutný doprovod zákonného zástupce. Potřebné je také potvrzení o dobrém zdravotním stavu od lékaře. Je doporučováno nejdříve zažít tandemový seskok, aby účastník věděl do čeho jde.


Kde kurz probíhá?

Z Příbrami se na letiště dostanete nejlépe po silnici na Drásov. Přesné souřadnice letiště Příbram – Dlouhá Lhota jsou: 49.716097, 14.094305. Najít na Mapy.cz


Další informace o ceně, termínech,… naleznete: