SAMOSTATNÝ SESKOK PADÁKEM MOST

Jaký probíhá samostatný seskok padákem v Mostě?

Samostatný seskok padákem MOST probíhá na základě kurzu IAFF. Jde o zrychlený kurz, který je rozložený do dvou dnů a díky němu na závěr budete moci zcela sami skočit padákem. První den je určen teoretické přípravě – funkci a způsobu ovládání padáku, základům meteorologie a v podstatě celý průběh volného pádu a také praktickému nácviku. Druhý den následuje kompletní „opáčko“ a pak už Vás čeká zhruba 20 minutový let do výšky 4 km odkud se běžně skáče. Zjistit více o seskoku padákem Most

Skákat v tomto kurzu zcela sami nebudete. Zároveň s Vámi vyskočí i dva instruktoři, kteří na Vás budou po celou dobu dohlížet a se kterými budete moci prostřednictvím vysílačky komunikovat. Těšit se můžete na téměř minutu trvající volný pád a následné pětiminutové plachtění na padáku.

Pro bezpečné přistání je doporučeno a místy i vyžadováno mít vlastní obuv nad kotníky. Jde o ochranu při dopadu, kdy by mohlo dojít k podvrtnutí kotníku.

Na letišti v Mostě kromě samostatného seskoku můžete absolvovat tandemový seskok, který nevyžaduje dlouhou teoretickou a praktickou přípravu.


Kdo se může kurzu pro samostatný seskok účastnit?

Kurzu se může účastnit každý zdravý jedinec ve věku od 15 let, kdy do 18 let je nutný doprovod zákonného zástupce. Potřebné je také potvrzení o dobrém zdravotním stavu od lékaře. Je doporučeno nejdříve absolvovat tandemový seskok.


Kde kurz probíhá?

Samostatný seskok padákem Most probíhá na letišti cca 2 km od Mostu směr Rudolice. Přesné GPS souřadnice jsou: N50°31′30.831″ E13°40′44.97″. Seskoky zde probíhají z letadla speciálně vyrobeného pro seskoky v Austrálii – PAC750XL. Najít na Mapy.cz


Další informace o ceně, termínech,… naleznete: