SAMOSTATNÝ SESKOK PADÁKEM LIBEREC 🪂

Jaký je průběh samotného seskoku v Liberci?

Celý samostatný seskok padákem Liberec probíhá prostřednictvím základního parašutistického kurzu, který připraví účastníka na celý průběh seskoku. Od teoretické přípravy přes praktickou až k samotnému seskoku. Běžně tyto kurzy trvají dva až čtyři dny podle počasí. Většinou však jde o pátek a sobotu. O seskoku padákem Liberec

  1. TEORETICKÁ PŘÍPRAVA: v té je účastník seznámen s principem ovládáním padáku a jeho funkcí, řešením krizových a neočekávaných situací, ale také třeba se základy meteorologie.
  2. PRAKTICKÁ PŘÍPRAVA: zahrnuje nácvik výskoku z letadla, přistání nebo také tzv. parakotoul. Ten určitě dobře znají všichni ti, kteří byli na vojně. Vše z praktické ale i teoretické části je několikrát zopakováno, tak aby celý průběh seskoku dopadl hladce.
  3. SESKOK: Samotný seskok probíhá z výšky nad 1200 m na padáku typu křídlo (viz. obrázek vpravo) s ozn. M-330. Jde o padák, který se díky k letadlu ukotveném lanku ihned po vyskočení z letadla otevře. Poté už účastník zcela sám svůj let ovládá. V Liberci jsou v ceně kurzu hned dva seskoky padákem.
Padák typu křídlo, samostatný seskok padákem Liberec

Kdo může seskok v Liberci absolvovat?

Téměř kdokoli v dobrém zdravotním stavu potvrzeném lékařem ve věku od 15 let (do 18 let je potřeba souhlas od rodičů). Podmínkou je výška nad 120 cm a váha do 95 kg. S sebou je také potřeba vzít pohodlné oblečení a hlavně boty nad kotník. To především kvůli ochraně kotníku při přistání.


Kde samostatný seskok padákem Liberec probíhá?

Letiště Liberec
Letiště Liberec s výhledem na Ješťed

Tandemový seskok padákem v Liberci probíhá na letišti s přesnými souřadnicemi: 50.767383, 15.023467. Letiště poskytuje kromě jiného krásný výhled na nedaleký televizní vysílač Ještěd. Najít na Mapy.cz


Jaké jsou recenze na samostatný skok v Liberci?

Byl to super zážitek, instruktoři jsou profíci. Martin R., hodnocení: 5/5

Bezva zkušenost, super instruktoři co vše klidně 10x vysvětlí a předvedou. Martin L., hodnocení: 5/5

Číst více recenzí na Adrop.cz

Další informace o termínech a ceně: