Let stíhačkou MiG-15 Hradec Králové 🚀

Popis průběhu zážitkového letu ve stíhačce

Let stíhačkou MiG na letišti v Hradci Králové je naprosto unikátním zážitkem. V celé Evropě létají dva letouny MiG-15, ale pouze v Hradci Králové se s ní mohou proletět zájemci. Vzhledem k tomu jde o jeden z nejdražších zážitků, které můžeme zprostředkovat. Obvykle jde o dárek k významným jubileím pro milovníky létání, kteří si možná v mládí přáli být pilotem. Zažijí tak let s rychlostí až 1 000 km/h a všemožné parádičky – let střemhlav, vruty, souvraty apod. Nebojte, na všem se předem domlouváte v rámci předletové a bezpečnostní přípravě. Více o letu stíhačkou MiG-15

Let stíhačkou MiG-15

Po bezpečnostní a letové přípravě si účastník oblékne helmu, kombinézu a padák pro případ, kdyby se něco pokazilo. Po upevnění bezpečnostních popruhů v kokpitu pomalu vše začíná. Stíhačku MiG-15 odtáhne vodící vůz na startovní dráhu, kde nejprve proběhne kontrola motorů. Následně už nic nebrání ke startu. Akcelerace, tep i adrenalin v krvi je v tuto chvíli na maximu. Po vystoupání do bezpečné výšky pilot provede lehčí akrobacii. Nemusíte se ničeho bát, budete v rukách zkušeného pilota a na všem se lze domluvit. Účastník si užije každou minutu letu, závěr představuje přistání zpět na letišti. Kromě samotného letu se účastník dozví spoustu zajímavých informací o létání a konkrétně stíhačce MiG-15. Popravdě musíme říct, že lepší letecký zážitek nikde nenajdete!


Představení stíhačky MiG-15

Motor stíhačky MiG-15

Stíhačka MiG-15 byla jedna z prvních poválečných letounů s proudovým motorem. Vyrobena byla v Aero Vodochody stejně jako známé letouny L-29 Delfín a L-39 Albatros. Délka a rozpětí letounu činí lehce přes 10 metrů, pohodnou jednotkou je turbokompresorový motor Klimov VK-1, který vychází z britského proudového motoru Rolls-Royce Nene. Hravě tak dosáhne rychlosti 1 000 km/h, konkrétně maximum činí 1 076 km/h. Maximální dolet bez přídavných nádrží činí téměř 600 km a s přídavnými nádržemi až 1 900 km. Vyrobeno bylo celkem 18 000 ks a v současnosti je ve výzbroji pouze v Guinei a Severní Koreji.

Zdroj: abicko.cz


Kdo se může ve stíhačce proletět?

Proletět se mohou pouze zdraví jedinci starší 18 let, kteří nemají zdravotní omezení (např. operace páteře, srdce, těžké úrazy či onemocnění). Pokud si nejste svým zdravotním stavem jistí, konzultujte ho se svým lékařem. Maximální věková hranice pro let stíhačkou není blíže určena avšak limitující je mnohdy váha do 110 kg.


Líbit by se také mohly lety ve stíhačce L-29 a L-39 v Brně!

Levnější alternativou k MiGu jsou lety ve stíhačce Aero L-29 Delfín a L-39 Albatros, které probíhají v Brně. Představují tak slušnou alternativu, která rozhodně stojí za zvážení. Průběh letu a celého zážitku je velice podobný. MiG-15 je však díky zmíněné evropské unikátnosti naprostou jedničkou! Kolik zmíněné lety stojí a kdy je nejbližší možný termín?


Jaké jsou recenze na let stíhačkou MiG-15?

Úžasný zážitek, který se vryje do paměti. Pilot p. Svoboda s vámi před letem projde plán, řeknete si co chcete, co nechcete…. Na chlapech je vidět, že je to fakt baví. Jinak by asi bylo lepší letět alespoň 20 min., ale i tak to bylo super. Děkuji 🙂 Václav L., hodnocení: 5/5

Číst více recenzí na Adrop.cz

Let stíhačkou MiG-15 – více o letu, termínu a ceně: